netholiday.pl

Portal turystyczny

Turystyka

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne Londynu – co warto zobaczyć?

Stolica Wielkiej Brytanii jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast na świecie. Piękne zabytki o ciekawej historii, najlepsze restauracje, bogata oferta kulturalno-rozrywkowa oraz interesujący mieszkańcy – wszystko to znaleźć można w Londynie. Które popularne miejsca warto odwiedzić w pierwszej kolejności?

Rezydencje brytyjskiej rodziny królewskiej

Do najbardziej znanych atrakcji turystycznych Londynu zaliczyć można posiadłości należące do brytyjskiej rodziny królewskiej. Oficjalna rezydencja królowej Elżbiety II, czyli Pałac Buckingham, to stały element każdej wycieczki. Ta robiąca olbrzymie wrażenie barokowa budowla jest największym na świecie pałacem królewskim. To w nim mają miejsce najważniejsze uroczystości państwowe. Planując zwiedzanie pałacowych komnat należy pamiętać, że są one dostępne jedynie podczas wakacyjnej nieobecności monarchów, czyli w sierpniu oraz we wrześniu.

Inną wartą zobaczenia królewską rezydencją jest Pałac Kensington, w którym niegdyś mieszkała siostra królowej księżniczka Małgorzata. Obecnie jest to rezydencja książąt Cambridge. Część pałacu, w której znajdują się apartamenty królowej Victorii, udostępniona jest dla turystów do zwiedzania. Można w niej zobaczyć wiele pamiątek po tej wybitnej władczyni. W tej części znajduje się także wystawa poświęcona księżnej Dianie. W prywatnych apartamentach położonych w dalszej części kompleksu mieszkają książę William oraz księżna Catherine i ich trójka dzieci.

Sławne na cały świat muzea

Każdy turysta odwiedzający Anglię powinien zobaczyć Muzeum Brytyjskie i zgromadzone w nim zbiory starożytnych dzieł sztuki i literatury. Egipskie mumie i hieroglify, rzeźby z ateńskiego Partenonu, Kamień z Rosetty oraz płaskorzeźby z Mezopotamii, to tylko niektóre ze znajdujących się w nim eksponatów. Na zwiedzanie tego imponującego budynku najlepiej przeznaczyć dwa dni.

Wymieniając kulturalne atrakcje turystyczne Londynu nie można zapomnieć o Muzeum Historii Naturalnej. Znajdziemy w nim nie tylko skamieliny różnych pradawnych morskich stworzeń, ale także oryginalne, dobrze zachowane i kompletne szkielety dinozaurów. W muzeum tym podziwiać można również obszerną kolekcję kamieni szlachetnych, minerałów i meteorytów.

Architektoniczne perełki i piękna panorama miasta

Podziwianie pięknych budowli zlokalizowanych nad Tamizą umożliwia rejs statkiem po rzece z Westminster do Greenwich. Podczas rejsu można zobaczyć takie architektoniczne atrakcje turystyczne Londynu, jak Pałac Westminsterski, budynek County Hall, Katedrę św. Pawła i Tower Bridge. Przepływa się pod mostami m.in. Waterloo oraz Millennium, co samo w sobie jest dość ekscytujące.

Turyści nie cierpiący na lęk wysokości powinni wybrać się na przejażdżkę London Eye. Obserwacyjne koło, znane także jako diabelski młyn, ma 135 metrów wysokości i jest świetnym punktem obserwacyjnym, z którego można podziwiać miasto w całej okazałości. Pełny obrót koła zajmuje 30 minut, turyści mają zatem dość czasu na cieszenie się widokami oraz na zrobienie pięknych zdjęć.