netholiday.pl

Portal turystyczny

Turystyka

Gdzie warto spędzić czas nad morzem?

Polskie wybrzeże oferuje mnóstwo miejscowości, które warto zwiedzić. Nad polskie morze warto się wybrać nie tylko w okresie letnim, w porze zimowej jest równie pięknie. Krajobrazy zachwycają w każdej porze roku – nie trzeba wyjeżdżać za granicę kraju by zobaczyć piękne widoki, to wszystko mamy dosłownie pod nosem. Trzeba tylko określić jakie miejsca nas interesują – jeśli chcemy coś zwiedzić idealnym miastem będzie Gdańsk, dla wielbicieli wojska i bunkrów z kolei odpowiedni będzie Hel. Łeba, dzięki ruchomym wydmom pozwoli nam się poczuć jak w Egipcie. Tak, to zdecydowanie najlepsze miejsca nad morzem.

Wypoczynek w Łebie

Łeba jest bez wątpienia jednym z piękniejszych miejscowości polskiego wybrzeża. Miasto to oferuje mnóstwo możliwości udanego wypoczynku. W Łebie możemy spędzić czas na różne sposoby i za każdym razem nie będziemy się nudzić. Ponadto, miasto jest położone w dogodnej lokalizacji – niedaleko są Rowy, Ustka, Gdańsk.

Łeba przede wszystkim oferuje piękne piaszczyste plaże, po których możemy spacerować oglądając zachód słońca. Następnie można udać się na kolację do restauracji ulokowanej na plaży – widok na morze jest naprawdę bezcenny. Docierając na plażę można przespacerować się przez piękne lasy. Wieczorem również świetnie spędzimy czas na miasteczku. Miasteczko oferuje mnóstwo rewelacyjnych restauracji z pysznym jedzeniem i wspaniałymi alkoholami.

Jeśli nie masz ochoty plażować to nic się nie martw – możesz wypożyczyć rower i udać się na przejażdżkę do Słowińskiego Parku Narodowego. Słowiński Park Narodowy to zdecydowanie największa atrakcja tych rejonów. Park położony jest 5 km na zachód od Łeby, zatem bez problemów można wybrać się tam na rowerach. Park został utworzony w 1967 roku i wpisany przez UNESCO w 1977 r. na listę Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery – dlatego też, naprawdę warto się tam udać. Na park składają się wody, lasy, bagna, torfowiska i wydmy. Tak, wydmy – są przepiękne, będąc tam poczujesz się jak na zagranicznej pustyni.

Co warto zwiedzić w Gdańsku?

Gdańsk będzie idealnym miejscem dla osób, które uwielbiają historię i kulturę. Miasto to jest bogate w muzea – będąc w Gdańsku możemy udać się do Muzeum Gdańska, Muzeum Bursztynu, Muzeum Archeologiczne, Muzeum II Wojny Światowej.

Muzeum II Wojny Światowej jest ogromnym atutem miasta polskiego wybrzeża. Wystawa muzeum głównie prezentuje tragiczne losy ludzi żyjących podczas II wojny – dzięki temu muzeum dba o pamięć wydarzeń z tamtego okrutnego okresu. W muzeum możemy również zobaczyć samoloty, czołgi i bomby. W Gdańsku również możemy zwiedzić park historyczny, w którym 1 września 1939 roku padł pierwszy ostrzał z niemieckiego pancernika – Westerplatte możemy zwiedzić bezpłatnie.

Jeśli chcemy zobaczyć również coś niezwykłego, na skalę światową to należy udać się do Teatru Szekspirowskiego. Teatr jest zaprojektowany tak, aby idealnie oddawał klimat czasów, w których żył sam Wiliam Shakespeare. W teatrze można przede wszystkim zobaczyć sztuki Shakespeare’a, ale nie tylko. Teatr oferuje również sztuki innych twórców i koncerty.