netholiday.pl

Portal turystyczny

Turystyka

Luksusowe wille symbolem bogactwa

Żyjemy w czasach, w których wielką wagę przykłada się do pieniądza, rzeczy materialnych, ekskluzywnego stylu życia. Oglądamy w telewizji i Internecie osoby, które osiągnęły sukces, zarabiając przy tym fortunę i często marzymy o prowadzeniu podobnego życia. Cechą wyróżniającą osoby bardzo majętne od większości społeczeństwa jest luksus – nowoczesne jachty i samochody, egzotyczne podróże, olbrzymie domy -któż nie chciałby tak żyć?

Wygląd willi

Właśnie ostatnie z wymienionych, a mianowicie luksusowe wille wzbudzają największe zainteresowanie i zazdrość wśród ludzi. Już zbliżając się do nieruchomości tego typu można mieć wrażenie, że mamy do czynienia z niesamowitym bogactwem i ekstrawagancją. Pierwszym elementem, który zwiastuje ten fakt jest ogrodzenie. Często nie są to zwykłe bramy, lecz bardzo stabilne, wysokie, pięknie wykończone ogrodzenia. Najczęściej nad ogrodzeniem znajduje się kamera, która pozwala ochronie i domownikom podgląd sytuacji. Bardzo często cały teren zabezpieczony jest wysokim murem, który zapewnić ma bezpieczeństwo przed intruzami. Najczęściej obiekty takie strzeżone są przez profesjonalną ochronę oraz wyszkolone psy, dzięki czemu nikt nieproszony nie wejdzie na teren posesji.
Kolejny element to ogród oraz teren wokół samego domu, na którym można znaleźć niezwykłą, rzadko spotykaną roślinność, rzeźby a nawet fontanny i stawy. Zazwyczaj jest to ogromny teren, liczący nawet kilka hektarów.

Bardzo ważnym elementem są także schody, które często są bardzo wielkie, przepięknie wykończone, otoczone kolumnami.
Wchodząc do środka nierzadko można mieć wrażenie, że jest się w pałacu. Zapierające dech w piersiach hole, wnętrza wykończone drogocennymi materiałami, jak marmur czy złoto, najdroższe meble i sprzęty – wszystkie te elementy sprawiają, że miejsce wygląda na wyjątkowe.
Co ważne, domy tego typu mają bardzo dużą powierzchnię, często są to nieruchomości kilkukondygnacyjne, które składają się z kilku sypialni, pokoi gościnnych, kuchni, łazienek i wielu innych dodatkowych pomieszczeń, jak garderoba, siłownia czy gabinet. Z tego względu najczęściej willa taka posiada pomoc domową w postaci kucharki, osoby sprzątającej, lokaja oraz ogrodnika. Trudno bowiem byłoby samodzielnie zadbać o tak olbrzymią powierzchnię.

Lokalizacja luksusowych domów

Jak można się domyślić, niełatwo jest znaleźć olbrzymią willę w centrum dużego miasta. Z reguły obiekty takie budowane są na peryferiach miast lub na wsiach. Niektóre miejscowości zlokalizowane w okolicach metropolii słyną z dzielnic wiilowych, dlatego ceny gruntów są w takich miejscach bardzo wysokie. Przyczyną budowania wielkiego domu z dala od przestrzeni miejskiej jest najczęściej potrzeba zachowania prywatności i uniknięcia „ciekawskich spojrzeń” obserwatorów. Właściciele willi to z reguły osoby bardzo zamożne, które na swojej posesji pragną odpoczywać i „zaszyć się ” we własnym domu, unikając sąsiadów, dlatego najczęściej między posesjami jest daleka odległość.
W Polsce niewiele osób stać na taki dom, koszt wybudowania to nawet kilka milionów złotych, dlatego wille określa się mianem luksusowych.