netholiday.pl

Portal turystyczny

słomki papierowe
Lifestyle

Słomki papierowe – ekologiczny wybór na karnawał

Obecnie coraz więcej mówi się o ekologicznym podejściu do życia i wyborze materiałów, które nie rozkładają się w ziemi przez dziesiątki lat. Dla wielu osób zaskoczeniem było wycofanie ze sprzedaży słomek plastikowych, jednak producenci szybko w ich miejsce zaproponowali słomki papierowe. Nie może ich zabraknąć na żadnej imprezie, a już na pewno nie na imprezie karnawałowej. Sprawdzamy, dlaczego.

Praktyczna ozdoba napoju

Słomka papierowa ma nie tylko praktyczne, ale także i estetyczne zastosowanie. Gdy mówiło się o wycofaniu słomek plastikowych, większość z nas zastawiała się, w jaki sposób będzie teraz wypijać swój ulubiony napój czy drink na imprezie. Tymczasem słomki papierowe stanowią doskonałą ozdobę tegoż właśnie napoju czy drinka. Producenci poszli tutaj nawet o krok dalej i zaproponowali nam bardzo efektowne słomki papierowe dostępne w różnych wzorach i kolorach. Tychże kolorów nie może zabraknąć na imprezie karnawałowej, na której aż kipi od różnorodnych barw. Słomka papierowa idealnie dopełni drinka z palemką bądź też napoje dla dzieci, na specjalnym, karnawałowym kinderparty. Otóż w ofercie wielu sklepów z akcesoriami na imprezy dostępne są także słomki papierowe w mniejszym rozmiarze, idealnie dopasowane do dziecięcych kubeczków. Słomki kojarzą nam się z latem, wypoczynkiem i imprezą, a zatem doskonale sprawdzają się zimą, dając nam tchnienie ciepłego powietrza, chociażby na zewnątrz panował mróz. Papierowe słomki będą idealne także na imprezę karnawałową w stylu eko, gdzie wszelki plastik i inne szkodliwe dla środowiska materiały nie są mile widziane.

Ekologiczny papier

Słomki papierowe są bardzo ekologiczne, przez co nie musimy ograniczać się w ich używaniu. Wielu z nas porzuciło słomki, ponieważ wiele mówiło się o ich szkodliwym wpływie na środowisko naturalne. Jest to oczywiście prawda, że plastik szkodzi naturze, jednak papierowa słomka może być z powodzeniem używana nawet przez miłośników matki natury. I choć słomek zwykle nie używamy na co dzień, na imprezie po prostu nie może ich zabraknąć. Można je zakupić w supermarkecie, w sklepach internetowych, a także w specjalistycznych sklepach z akcesoriami na imprezę. Ich koszt jest niewielki – za kilka słomek zapłacimy parę złotych, choć można je również zakupić w większych zestawach, tak aby nigdy nie zabrakło ich w domu. Większe opakowanie słomek papierowych (około 100 sztuk, czasem nawet więcej) to już koszt kilkunastu złotych. Dodatkowo kolorowe słomki papierowe są nieco droższe, ale też jakże efektowne.