netholiday.pl

Portal turystyczny

słomki papierowe
Lifestyle

Słomki papierowe – ekologiczny wybór na karnawał

Obecnie coraz więcej mówi się o ekologicznym podejściu do życia i wyborze materiałów, które nie rozkładają się w ziemi przez dziesiątki lat. Dla wielu osób zaskoczeniem było wycofanie ze sprzedaży słomek plastikowych, jednak producenci szybko w ich miejsce zaproponowali słomki papierowe. Nie może ich zabraknąć na żadnej imprezie, a już na pewno nie na imprezie karnawałowej. Sprawdzamy, dlaczego.

Praktyczna ozdoba napoju

Słomka papierowa ma nie tylko praktyczne, ale także i estetyczne zastosowanie. Gdy mówiło się o wycofaniu słomek plastikowych, większość z nas zastawiała się, w jaki sposób będzie teraz wypijać swój ulubiony napój czy drink na imprezie. Tymczasem słomki papierowe stanowią doskonałą ozdobę tegoż właśnie napoju czy drinka. Producenci poszli tutaj nawet o krok dalej i zaproponowali nam bardzo efektowne słomki papierowe dostępne w różnych wzorach i kolorach. Tychże kolorów nie może zabraknąć na imprezie karnawałowej, na której aż kipi od różnorodnych barw. Słomka papierowa idealnie dopełni drinka z palemką bądź też napoje dla dzieci, na specjalnym, karnawałowym kinderparty. Otóż w ofercie wielu sklepów z akcesoriami na imprezy dostępne są także słomki papierowe w mniejszym rozmiarze, idealnie dopasowane do dziecięcych kubeczków. Słomki kojarzą nam się z latem, wypoczynkiem i imprezą, a zatem doskonale sprawdzają się zimą, dając nam tchnienie ciepłego powietrza, chociażby na zewnątrz panował mróz. Papierowe słomki będą idealne także na imprezę karnawałową w stylu eko, gdzie wszelki plastik i inne szkodliwe dla środowiska materiały nie są mile widziane.

Ekologiczny papier

Słomki papierowe są bardzo ekologiczne, przez co nie musimy ograniczać się w ich używaniu. Wielu z nas porzuciło słomki, ponieważ wiele mówiło się o ich szkodliwym wpływie na środowisko naturalne. Jest to oczywiście prawda, że plastik szkodzi naturze, jednak papierowa słomka może być z powodzeniem używana nawet przez miłośników matki natury. I choć słomek zwykle nie używamy na co dzień, na imprezie po prostu nie może ich zabraknąć. Można je zakupić w supermarkecie, w sklepach internetowych, a także w specjalistycznych sklepach z akcesoriami na imprezę. Ich koszt jest niewielki – za kilka słomek zapłacimy parę złotych, choć można je również zakupić w większych zestawach, tak aby nigdy nie zabrakło ich w domu. Większe opakowanie słomek papierowych (około 100 sztuk, czasem nawet więcej) to już koszt kilkunastu złotych. Dodatkowo kolorowe słomki papierowe są nieco droższe, ale też jakże efektowne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *