netholiday.pl

Portal turystyczny

Turystyka

Największe atrakcje Madrytu – co warto zobaczyć?

Hiszpania to bardzo piękny kraj, który co roku jest odwiedzany przez wielu turystów. Nie powinniśmy zapominać o tym, że można tam przyjechać praktycznie o każdej porze roku i z pewnością znajdziemy mnóstwo atrakcji niezależnie od tego, czy zwiedzamy to państwo samodzielnie, czy też z rodziną. Celem podróży bardzo wielu turystów jest z pewnością Madryt. Coraz więcej osób wybiera właśnie stolicę Hiszpanii. Zatem co można tam zwiedzić? Oto największe atrakcje Madrytu, które po prostu trzeba zobaczyć.

Największe atrakcje Madrytu

Trzecia do wielkości metropolia, jak znajduje się w Unii Europejskiej to z pewnością Madryt. Co roku niezależnie od pogody przyjeżdża tu bardzo wielu turystów. Nie ma co się dziwić, ponieważ każdy niezależnie od pory roku, a także od pogody znajdzie tutaj coś dla siebie. Jest to miasto wielu kultur, zabytków oraz atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dla tych młodszych podróżników.

Zdecydowanie największe atrakcje Madrytu to na pewno Plaza Mayor. Główny plac w Madrycie, gdzie każdy rozpoczyna swoją przygodę z wędrówką po tym mieście. Znajdziemy tam bardzo popularny pomnik Filipa III. Niewiele osób ma świadomość, jednak to właśnie w tym miejscu w Madrycie przed wiekami odbywały się koronacje królów, jak również corridy oraz sztuki teatralne, a nawet egzekucje, na które schodzili się wszyscy mieszkańcy tego pięknego miasta. Obecnie Madryt oczywiście bardzo się zmienił, jest to przede wszystkim nie tylko piękne oraz czarujące miasto, ale dodatkowo bardzo nowoczesne. Z tego powodu tak wiele osób decyduje się przenieść właśnie do stolicy Hiszpanii.

Kolejną atrakcją, którą powinien zobaczyć każdy turysta, który przyjeżdża do Madrytu jest z pewnością Pałac Królewski. Niestety nie każda wycieczka objazdowa ma w swoim planie zwiedzanie wnętrz pałacu, które dostępne są za dodatkową opłatą. Z tego powodu każdy turysta powinien choć na chwilę stanąć u progu bram tego majestatycznego budynku i podziwiać jego piękno, ponieważ jest to jeden z symboli tego hiszpańskiego miasta, który warto zobaczyć.

Będąc w Madrycie nie powinniśmy zapominać także o klasztorze klarysek Descalzas Reales. Jest to szczególne miejsce, ponieważ przenosi nas w czasy odległe. Spacerując po bardzo nowoczesnej dzielnicy Madrytu i trafiając do tego klasztoru możemy odnieść wrażenie, że przenosimy się w przeszłość. Dla turystów dostępnych jest wiele pomieszczeń do zwiedzania, gdzie można podziwiać piękne gobeliny oraz freski, a także rzeźby. Niestety pogoda nie zawsze pozwoli nam na to, aby spacerować po Madrycie do woli i zachwycać się każdym jego zakątkiem. Zatem gdzie warto się udać, jeżeli akurat aura nam nie sprzyja?

Jak spędzić wolny czas w Madrycie gdy pogoda nam nie sprzyja?

Jeśli jesteśmy w Madrycie, a pogoda nie pozwala nam na długie spacery, powinniśmy zdecydować się na zwiedzanie muzeów. W tym mieście możemy znaleźć parę naprawdę bardzo dobrych atrakcji, które zapiszą się w naszej pamięci na długi czas. Warte uwagi jest przede wszystkim Muzeum Cerralbo, które jednocześnie jest pałacem starego, arystokratycznego rodu. Warte uwagi jest także muzeum Thyssen-Bornemisza, gdzie znajdziemy obrazy wykonane już w średniowieczu, aż do czasów współczesnych.