Strona główna
Urlop
Tutaj jesteś

Wyprawy w góry dla początkujących – gdzie się wybrać?

17 listopada 2020


Przemierzanie górskich szlaków to jedna z najlepszych aktywności. Wyjątkowa przyroda, zapierające dech w piersiach widoki to tylko część atrakcji, które czekają na osoby mierzące się z górskim szlakiem. Należy jednak pamiętać, że jego trudność zawsze powinna być dopasowana zarówno do posiadanego ubioru, wyposażenia, jak i do umiejętności! W związku z tym pojawia się pytanie, jakie szlaki będą najlepsze na wyprawy w góry dla początkujących.

Wyprawy w Tatry

Jako, że Tatry cieszą się największą popularnością wśród turystów w Polsce, warto zacząć od wymienienia kilku ciekawych szlaków właśnie w tym paśmie górskim.

Rusinowa Polana – to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pragną poznać piękno Tatr, ale ze względu na brak umiejętności, czy też kondycji fizycznej nie zdecydowaliby się na bardziej wymagające szlaku. W przypadku Rusinowej Polany wystarczy około 90 minut, aby z parkingu dotrzeć na miejsce.

Warto, ponieważ na spacerowiczów czeka jedna z najpiękniejszych panoram w polskich Tatrach. Rusinowa Polana pozwala na ujrzenie w pełnej klasie m.in. najwyższego szczytu Słowacji, jakim jest Gerlach, czy też najwyższego punktu na mapie Polski, jakim są słynne Rysy. Szlak ten pozwala także na zwiedzanie znanego Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach.

Dolina Małej Łąki – mało znanym, szczególnie wśród osób niezaznajomionych z Tatrami, szlakiem jest trasa prowadząca do Doliny Małej Łąki. W praktyce oznacza to, że turysta nie będzie musiał obawiać się napotkania tam dużych tłumów. Szczególnie jeżeli zdecyduje się na pokonanie szlaku poza szczytem sezonu. Co więcej na trasę do Doliny Małej Łąki można wejść z samego miasta Zakopane. Jakie są inne możliwości?

Brestowa – Brestowa to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się nie na Tatry Wysokie, ale na zdecydowanie mniej zatłoczone Tatry Zachodnie. Tego rodzaju miejsce jest szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi ze względu na obecny na trasie wyciąg Rohacze Spalena, z którego można skorzystać także w okresie letnim. Przemierzając górski szlak można liczyć na przepiękne widoki, w otoczeniu kolorowych wrzosów borówek, czy też kosówek.

Wyprawa w Bieszczady

Bez wątpienia Bieszczady to doskonały wybór dla wszystkich tych, których interesują wyprawy w góry dla poczatkujących. Pomimo stosunkowo niedużych wysokości Bieszczady mogą zagwarantować zapierające dech w piersiach widoki, niesamowitą przyrodę, a także dobrze przygotowane trasy! Wybierając ten obszar warto postawić na odpowiednią bazę wypadową. Sprawdzą się do tego zarówno Ustrzyki Górne, jak i ciesząca się ogromną popularnością Wetlina.

Bukowe Berdo – doskonałym pomysłem dla wszystkich początkujących może być trasa na Bukowe Berdo, która prowadzi zarówno z Mucznego, jak i z Wetliny. Wybierając te trasę można liczyć na stosunkowo łatwe podejścia , które w dużej części pokryte są słynną połoniną. Z kolei z Bukowego Berda można kontynuować swoją trasę m.in. w kierunku cieszącej się dużą popularnością wśród turystów Tarnicy.

Z czego słynie Chorwacja

Redakcja netholiday.pl

Miłośnicy survivalu, podróży i przygód! Poznaj nasze najciekawsze miejsca na urlop, przydatne porady dla turystów i daj zarazić się pasją do odkrywania świata!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

malediwy

Gdzie wyjechać w lutym?

3 grudnia 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?