netholiday.pl

Portal turystyczny

Turystyka

Wakacje w Hiszpanii – co musisz wiedzieć?

Bez wątpienia Hiszpania to jedno z najczęściej wybieranych przez Polaków miejsc na urlop. Wyjazd do tego kraju jest ciekawym przeżyciem, szansą na wypoczynek w cudownej atmosferze i okazją do poznania interesujących obiektów. Co warto wiedzieć, planując wakacje w Hiszpanii?

Główne fakty o Hiszpanii

Hiszpania to położony w południowo-zachodniej części Europy kraj, który pod względem powierzchni uplasował się na czwartym miejscu naszego kontynentu. Państwo ulokowane jest głównie na Półwyspie Iberyjskim, ale należy do niego także archipelag na Morzu Śródziemnym oraz wyspy na Atlantyku i północnych terenach Afryki. Hiszpania podzielona jest na kilkanaście autonomicznych części, m.in. Katalonię, Andaluzję, Galicję, Madryt, Baleary i Wyspy Kanaryjskie. Wśród sąsiadów tego kraju znajduje się Francja, Portugalia, Andora, a także Maroko i Gibraltar. Wakacje w Hiszpanii to idealna okazja do poznawania nowych rzeczy – kraj wyróżnia się bowiem ogromną różnorodnością. Dotyczy to m.in. kultury, krajobrazu, historii, przyrody, kuchni, języka i ludzi. Chociaż Hiszpania zazwyczaj kojarzona jest z pięknymi plażami i wodą, to warto wiedzieć, że jest regionem, w którym zdecydowanie przeważają góry i wyżyny. Nie brak tu także Parków Narodowych, ponieważ duża część kraju zajęta jest przez obszary chronione.

Wakacje w Hiszpanii – co warto zobaczyć?

Hiszpania jest tak barwna, rozległa i różnorodna, że aż trudno wyróżnić pojedyncze miejsca, które warte będą zwiedzania. Na terenie całego kraju znajduje się tak wiele pięknych i interesujących obiektów, że mnóstwo turystów regularnie przyjeżdża tu na urlop, by móc zobaczyć kolejne regiony. Do najchętniej wybieranych na wakacje w Hiszpanii kierunków zaliczyć można bez wątpienia Majorkę, Ibizę i Wyspy Kanaryjskie (zwłaszcza Teneryfę, Fuerteventurę, Gran Canarię, Lanzarote i La Palmę). Do turystycznych miast należy na pewno stolica kraju, czyli Madryt, a także Barcelona, Sewilla, Grenada i Walencja. Każde z tych miejsc kryje wiele pięknych zabytków, obiektów i widoków. Warte uwagi są jednak również mniejsze miasteczka i wsie, które mają w sobie mnóstwo uroku.

O czym trzeba pamiętać, jadąc na wakacje do Hiszpanii?

Aby wakacje w Hiszpanii były pięknym wspomnieniem, należy dobrze się do nich przygotować. Po pierwsze – warto zadbać o ubezpieczenie. Dobra polisa może uchronić turystę przed wysokimi kosztami związanymi z ratowaniem zdrowia czy życia. Podczas urlopu nie można przecież wykluczyć różnego typu wypadków czy chorób. Jadąc zagranicę, trzeba więc zadbać o tę kwestię.
Po drugie – jeśli na wakacje w Hiszpanii chcemy jechać samochodem lub planujemy wypożyczenie auta już na miejscu, musimy pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z zasadami związanymi z ruchem drogowym. Każdy, kto ma zamiar poruszać się po kraju takim środkiem lokomocji, musi znać aktualne przepisy.
I po trzecie – nie zaszkodzi także nauczyć się przynajmniej kilku podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim. Z pewnością bardzo ułatwi to porozumienie i nawiązywanie kontaktu w rozmaitych sytuacjach.