Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Podróż rowerem przez Polskę

15 grudnia 2020


Przygotowania do podróży rowerem przez Polskę powinno się zacząć od zaplanowania i wyznaczenia dokładnej trasy przejazdu. W ten sposób nie tylko będzie ciężej się zgubić, ale istnieje także mniejsza szansa, że ominie się jakieś ciekawe miejsca.

Przygotowanie do wyprawy

Bardzo ważne jest także przygotowanie fizyczne, ponieważ jazda na rowerze bywa wyczerpująca. Dobrym pomysłem jest trening kondycji przed planowanym wyjazdem, który sprawi, że późniejsza podróż minie w komfortowych warunkach. Należy pamiętać, żeby na taką podróż koniecznie zabrać ze sobą przenośną ładowarkę oraz mapę gps. Obecnie rozwój technologii sprawił, że przy pomocy internetu można dojechać w każde dostępne miejsce na świecie.

Wyposażenie bagażu rowerzysty

Koniecznym elementem wyposażenia jest oczywiście namiot oraz śpiwór. Przydatna będzie także kuchenka gazowa oraz karimata do spania na ziemi. Bielizna termiczna sprawdza się idealnie do spania, ponieważ pomaga utrzymać stałą temperaturę ciała i tym samym zwiększyć poziom wypoczynku. Elementem garderoby, którego nie może zabraknąć w plecaku jest kurtka przeciwdeszczowa. Klimat w Polsce bywa nieprzewidywalny i opady deszczu są częste oraz nie da się ich przewidzieć. Dobrym pomysłem jest również zabranie ze sobą taśmy, która będzie służyła do naprawy uszkodzeń poszczególnych elementów podczas podróży. Osoby podróżujące na rowerze z reguły nocują w namiotach, ale ostatnio popularne stały się także schroniska młodzieżowe. Za niewielką opłatą można tam zrobić pranie oraz spędzić noc na normalnym łóżku.

Noclegi dla rowerzystów

Czasami warto przeszukać internet w poszukiwaniu noclegów, ponieważ wynajem pokoju może kosztować nawet kilkanaście złotych. Tego typu sprawy najlepiej załatwić przed wyjazdem, ponieważ po dotarciu do danego pensjonatu może się okazać, że nie ma w nim miejsca. Niektórzy preferują jednak nocleg na łonie natury z dala od zgiełku i społeczeństwa. Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ taka podróż jest swego rodzaju ucieczką od szarej codzienności i problemów, które codziennie można spotkać na swojej drodze. W Polsce szczególnie warte odwiedzenia są mazury, które zachwycają pięknem natury i krajobrazu. Bardziej doświadczeni rowerzyści preferują jednak wycieczki w góry, które wymagają zdecydowanie większej kondycji fizycznej z powodu nierówności terenu. Na wyjazd dobrze jest także zabrać ze sobą jakieś jedzenie, ponieważ nie zawsze będzie okazja, żeby zrobić zakupy.

Jedzenie w podróży

Podstawa to płatki owsiane oraz mleko w proszku. Dzięki temu będzie można przygotować pożywne oraz zdrowe śniadanie, które z pewnością doda energii na cały dzień. Zdrowe odżywianie jest szczególnie ważne podczas takich podróży, ponieważ wtedy organizm potrzebuje zdecydowanie więcej energii do działania. Najbardziej wytrwali pasjonaci rowerowi podróżują nawet kilkanaście godzin dziennie z krótkimi przerwami na postój i nawodnienie. Warto pomyśleć również o elektrolitach oraz podstawowych lekach, które brane są regularnie. Dodatkowa suplementacja witaminami może przynieść jedynie pozytywne skutki zdrowotne i sprawić, że podróż rowerem minie w przyjemnych warunkach.

Z czego słynie Chorwacja

Redakcja netholiday.pl

Miłośnicy survivalu, podróży i przygód! Poznaj nasze najciekawsze miejsca na urlop, przydatne porady dla turystów i daj zarazić się pasją do odkrywania świata!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy można płacić kartą
Z czego słynie Chorwacja
Gdzie można polecieć z Polski

Jesteś zainteresowany reklamą?