netholiday.pl

Portal turystyczny

Turystyka

Wakacje dla wymagających turystów

Wymagający turyści oczekują od biura podróży pełnego profesjonalizmu oraz maksymalnie komfortowych warunków. Wakacje dla wymagających przeznaczone są dla klientów, którzy preferują wysoki standard podróży.

Ekskluzywne wakacje w Sri Lance

Szczególnie popularnym miejscem jest Sri Lanca, która ma do zaoferowania świetnie wyglądające wyspy oraz bogate dziedzictwo kulturowe. Turyści mogą odkryć najważniejsze miejsca religijne oraz zatrzymać się w jednym z nowocześnie urządzonych hoteli. W parkach narodowych można także podziwiać dzikie zwierzęta i piękną przyrodę. Warto również podczas podróży spróbować okolicznej herbaty, która jest tam przyrządzana przy użyciu specjalnie chronionej receptury. Warte zobaczenia są również ukryte wodospady, które zachwycą swoim ogromem oraz walorami estetycznymi. Ciekawym kierunkiem podróży są oczywiście Malediwy. Tygodniowy wyjazd w pełni wystarczy, żeby wypocząć na rajskich plażach. Hotele zlokalizowane na Malediwach charakteryzują się wysokim standardem oraz profesjonalną obsługą hotelową. Klimatyczne restauracje zapewnią niezapomniane doznania smakowe nawet największym krytykom kulinarnym.

Wakacje w Tanzanii

Dla osób, które pragną bardziej egzotycznych miejsc idealna będzie Tanzania. Warto zauważyć, że dwa razy w roku można tam zobaczyć wielką migrację dzikich zwierząt. Antylopy oraz zebry przemieszczają się w tym czasie, żeby zdobyć pożywienie. Warto wynająć prywatnego jeepa i obserwować to piękne zjawisko przyrody. To miejsce posiada naprawdę unikatową kulturę i piękne krajobrazy, które każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Osoby zainteresowane wschodnim klimatem powinny koniecznie odwiedzić Wietnam, który przepełniony jest wielkomiejską energią. Szczególnie warto zobaczyć zielony tarasy ryżowe Mai Chau, które co roku przyciągają rzesze turystów z całego świata. Doskonale wyglądają również formacje skalne Ha Long, które istnieją już wiele lat i cały czas są w dobrym stanie dzięki działaniom władz. Podróż do Wietnamu jest dla wielu ludzi ucieczką od otaczającej ich rzeczywistości i pośpiechu, który towarzyszy w życiu codziennym. Wiele osób chwali sobie rejs po Delcie Mekongu, który jest jedną z głównych atrakcji turystycznych w tym kraju.

Indonezja

Ten wyjątkowy kraj zachwyca nie tylko pięknymi krajobrazami, ale także kulturą i jedzeniem. Okoliczne jedzenie należy do jednych z najsmaczniejszych na całym świecie. Kolejnym miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas wakacji jest Indonezja. Występuje tam krystaliczna w pełni czysta woda oraz wiele gatunków kolorowych ryb. Warto wybrać się także na tarasy ryżowe oraz do balijskich świątyni w celu poznania kultury tego państwa. Ciekawą atrakcją turystyczną jest możliwość nurkowania z rekinami przy rafach koralowych. Indonezja jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie, które w dużej mierze utrzymuje się z turystyki. Przez cały rok panuje tam wysoka temperatura, dlatego turyści z całego świata przyjeżdżają do tego kraju regularnie. Dla bardziej wymagających koneserów kultury przygotowane są smoki z Komodo.