Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Co warto zobaczyć w Tatrach?

1 grudnia 2020


Tatry to najpiękniejsze polskie góry. Przez cały rok licznie odwiedzane są przez turystów, zwłaszcza w zimie i w czasie wakacji. Kto nie lubi tłoku powinien wybrać się w Tatry wiosną lub jesienią. Góry piękne są o każdej porze roku.

Jak przygotować się do pobytu w Tatrach?

Bez względu na czas jaki zamierzamy spędzić w górach do wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować. Nawet w lecie trzeba zabrać ze sobą cieplejszą kurtkę, bo pogoda w Tatrach może zmienić się bardzo szybko. Bardzo ważną sprawą jest odpowiedni obuwie. W klapkach lub sandałach można chodzić po Krupówkach, natomiast podczas wędrówki po szlakach koniecznie trzeba mieć buty powyżej kostki na twardej podeszwie. To pozwoli uniknąć kontuzji nóg.

Przed wyjazdem warto także zaplanować sobie pobyt i wyznaczyć miejsca, które chcemy zobaczyć, a w Tatrach takich miejsc nie brakuje.

Co warto zobaczyć w Tatrach?

Tatry są piękne i kuszą, ale trzeba podchodzić do nich z pokorą i nie przeceniać własnych umiejętności. Zawsze trzeba poruszać się po szlakach, uchroni to przed zabłądzeniem.

Przed wyjściem na szlak zawsze należy sprawdzić pogodę i zabrać ze sobą naładowany telefon. Będzie można zrobić nim nie tylko pamiątkowe zdjęcie, ale w razie konieczności wezwać pomoc.

Żelaznym punktami pobytu w Tatrach są:

Kasprowy Wierch,
Morskie Oko,
Dolina Chochołowska,
Dolina Kościeliska,
Wodogrzmoty Mickiewicza.

Do każdego z tych miejsc można dotrzeć pieszo, nawet z małymi dziećmi. Piękne widoki zapierają dech w piersiach.

Kasprowy Wierch – jeden z najchętniej zdobywanych szczytów w Tatrach przede wszystkim ze względu na piękną panoramę roztaczającą się polskie i słowackie Tatry. Na szczyt można dotrzeć pieszo lub kolejką linową. Mniej doświadczeni turyści najchętniej wyjeżdżają kolejką, a drogę powrotną pokonują pieszo podziwiając widoki i tatrzańską przyrodę.

Kasprowy wierch cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników białej jazdy. Oczywiście trasa narciarska przeznaczona jest tylko dla doświadczonych narciarzy.

Morskie Oko – najpopularniejszy staw w Tatrach. Piesza wycieczka zajmuje ok. 5 godz. w obie strony. W tafli jeziora pięknie odbijają się otaczające go szczyty gór. Po odpoczynku i zjedzeniu posiłku w schronisku można wybrać się dalej nad Czarny Staw i do Doliny Pięciu Stawów. W takim przypadku jest to wycieczka całodniowa.

Dolina Chochołowska – najdłuższa z dolin i uznawana za najpiękniejszą. Turystów przyciąga zwłaszcza wiosną, kiedy pokrywa się dywanem fioletowych krokusów. Spacerując po dolinie można zachwycać się tatrzańską przyrodą.

Dolina Kościeliska – druga najchętniej odwiedzana dolina. Spacer można urozmaicić zwiedzając jedną z 5 dostępnych dla turystów jaskiń. Z doliny wiedzie kilka szlaków w wyższe partie Tatr.

Wodogrzmoty Mickiewicza – największy zespół wodospadów w polskich Tatrach utworzony przez potok Roztoka. Szlak wiedzie z parkingu na Palenicy Białczańskiej i jest bardzo łatwy. Do Wodogrzmotów Mickiewicza można także zboczyć po drodze do Morskiego Oka.

Tatry piękne są o każdej porze roku, ale szczególnie wiosną i jesienią.

Z czego słynie Chorwacja

Redakcja netholiday.pl

Miłośnicy survivalu, podróży i przygód! Poznaj nasze najciekawsze miejsca na urlop, przydatne porady dla turystów i daj zarazić się pasją do odkrywania świata!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy można płacić kartą
Z czego słynie Chorwacja
Gdzie można polecieć z Polski

Jesteś zainteresowany reklamą?