netholiday.pl

Portal turystyczny

Turystyka

Gdzie zimą do ciepłych krajów z rodziną?

Zima nie musi oznaczać zmarnowanego czasu oraz niskiej temperatury. Wystarczy, że w tym czasie zarezerwuje się wycieczkę do jednej z odległych krain. Wiele osób zastanawia się, gdzie zimą do ciepłych krajów najlepiej polecieć.

Wyspy Kanaryjskie

Dużym zainteresowaniem cieszą się Wyspy Kanaryjskie, na których panuje łagodny klimat. Dzięki temu przez cały rok można tam komfortowo wypoczywać. Warto zauważyć, że na Wyspach Kanaryjskich są dwie strefy klimatyczne. Na północy wyspy spotykane dość często są opady, dlatego należy przygotować odpowiednie ubrania, jeżeli cel wycieczki jest zaplanowany w tamte rejony. Południe Wysp Kanaryjskich jest z kolei bardzo ciepłe. Ciekawym kierunkiem turystycznym jest również Teneryfa, która co roku jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Ceny są tam jednak dość wysokie i dlatego nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki wyjazd. Ciekawym miejscem na wypoczynek jest również Meksyk. Znajdują się tam jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Dużo białego piasku oraz zielonych palm, a także czyste przezroczyste Morze Karaibskie i Ocean Spokojny. W całym kraju znajdują się lasy tropikalne, w których jest boga flora oraz fauna. Dla turystów zainteresowanych historią z pewnością ciekawe będą zabytki Majów, które zachowane są w dobrym stanie do dzisiaj.

Wyjazd do Meksyku

Najlepszą porą roku na wyjazd do Meksyku jest okres od listopada do marca. W tym czasie panują tam najwyższe temperatury i dlatego jest gwarancja dobrej pogody. W tych miesiącach temperatura powietrza nie spada z reguły poniżej trzydziestu stopni Celsjusza. Woda również jest bardzo ciepła i ma temperaturę powyżej 25 stopni Celsjusza. W ostatnich latach bardzo popularny jest także Cypr, który oferuje dla turystów dobrze wyposażone hotele oraz piękny krajobraz. Jest to kraj położony stosunkowo blisko Europy, a ceny za loty nie są wysokie. Najlepiej wybrać się na Cypr późną jesienią, ponieważ wtedy jest ciepło i dość przyjemnie. W tym okresie temperatura powietrza wynosi z reguły dwadzieścia kilka stopni. Należy jednak pamiętać, że na Cyprze zimą często pada deszcz. Dlatego nie można zapomnieć o kurtce przeciwdeszczowej i odpowiednim ubraniu. Jest to jednak idealny czas na zwiedzanie zabytków oraz poznawanie kultury.

Kuba dla wymagających turystów

Świetnym wyborem dla wymagających turystów jest także Kuba. Jest to piękny kraj warty odwiedzenia przynajmniej raz w życiu. W zimie temperatura waha się tam pomiędzy 25-30 stopni Celsjusza, więc jest wystarczająco ciepło. Ocean również jest bardzo ciepły i ma temperaturę powyżej 25 stopni Celsjusza. Nocą temperatura jednak znacznie spada, dlatego dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą na Kubę ciepłych ubrań. Warto jednak uważać, ponieważ zima to czas huraganów, dlatego należy zachować maksymalną ostrożność. Podczas sezonu spotykane są tam również sztormy oraz silne opady. Zmienna pogoda jest problematyczna dla osób, które przyjechały zwiedzać. Nietypowym i mało popularnym miejscem wycieczek jest także Izrael. Posiada on bogatą kulturę i wiele zabytków, które warto zobaczyć. Zimą jest tam około dwudziestu stopni.