netholiday.pl

Portal turystyczny

wymiary bagażu podręcznego
Porady

Wymiary bagażu podręcznego w różnych liniach lotniczych

Przygotowanie się do podróży nie jest prostym zadaniem zwłaszcza jak planuje się dłuższy lot samolotem. Dla początkujących podróżników zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie bagażu. Niniejszy artykuł jest idealnym wyborem dla osób, które chcą dowiedzieć się jak spakować bagaż podręczny i jakie są wymiary bagażu podręcznego.

Wymiary bagażu podręcznego – co trzeba wiedzieć?

Wymiary bagażu podręcznego w dużej mierze zależą od danej linii lotniczej, dlatego też przed wylotem warto dokładnie zapoznać się z ofertą danego przewoźnika. Większość linii lotniczych pozwala swoim klientom na zabranie na pokład tylko jednego bagażu podręcznego. Przed wyruszeniem w podróż należy sprawdzić dokładne wymiary i wagę. Bagażem podręcznym zazwyczaj jest walizka, torebka albo plecach o wymiarach 50 x 40 x 20 cm. Jeżeli chodzi o wagę to bagaż podręczny mieści się w przedziale od 7 do 10 kg. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre linie lotnicze pozwalają pasażerowi zabrać ze sobą dodatkowy bagaż podręczny w postaci torebki albo torby z aparatem fotograficznym.

Wymiary bagażu podręcznego w linii lotniczej LOT

Wymiary bagażu podręcznego oraz jego ilość zależy także od wykupionej klasy podróży. Jak łatwo się domyślić im droższy mamy bilet, tym oczywiście zdecydowanie więcej sztuk bagażu można wnieść na pokład. Warto wspomnieć również o tym, że wielu przewoźników oferuje możliwość wykupienia dodatkowego bagażu podręcznego. W przypadku polskich linii lotniczych LOT w klasie Business można przewozić dwie sztuki bagażu podręcznego (każda po 9 kg). Jeżeli chodzi o lot Economy to zabrać na pokład można tylko 1 sztukę bagażu podręcznego o wadze 8 kg. Maksymalne wymiary bagażu podręcznego w liniach LOT wynoszą 55 x 40 x 23 cm.

Jakie są wymiary bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych?

Większość tanich linii lotniczych umożliwia bezpłatny przewóz tylko jednej sztuki bagażu podręcznego. Popularna w Polsce linia Ryanair zezwala na przewóz małego bagażu podręcznego o wymiarach 40 cm x 25 cm x 20 cm. Za niewielką opłatą można zwiększyć bagaż podręczny do wymiarów 55 cm x 40 cm x 20 cm i maksymalnej wadze 10 kg. Linia Wizzair zezwala na przewożenie niewielkiego bagażu podręcznego o wymiarach 40 cm x 30 cm x 20 cm. Wymiary bagażu podręcznego ustalone są w taki sposób, aby bez problemu można go było schować pod fotelem. Jeżeli chodzi o linię EasyJet to umożliwia ona z kolei przewóz bagażu podręcznego o wymiarach 56 x 45 x 25 cm. Bagaż podręczny sprawdzany jest zawsze w specjalnym stelażu do którego musi oczywiście się zmieścić.