netholiday.pl

Portal turystyczny

obrączki ślubne
Lifestyle

Wybieramy obrączki ślubne

Nie ma ślubu bez obrączek. Kreacja może być skromna, przyjęcie tylko dla kilku najbliższych osób, kwiaty stworzone naprędce przez pannę młodą. Wszystko jest możliwe. Jedno jest niezmienne. Obrączki ślubne to symbol, bez którego ta wspaniała sytuacja zwyczajnie nie ma miejsca. Jak wybierać bez wpadki? O czym nie zapomnieć? Poniżej garść odpowiedzi i wskazówek dla osób, które w najbliższym czasie będą organizowały swój najważniejszy dzień w życiu.

Jak wybrać obrączki ślubne?

Nie każdy wie o tym, że dziesiątki obrączek ślubnych, które możemy zobaczyć u jubilera, to tak naprawdę tylko atrapy. Zdziwieni? Zwykle dowiadują się o tym osoby, które przygotowują się do ślubu. Dla laika niezainteresowanego tym tematem ta wiedza jest po prostu tajemna. Dlatego też obrączki ślubne trzeba wybierać ze sporym wyprzedzeniem. To nie jest tak, że gdy przyjdziemy do salonu i zdecydujemy się na jakiś konkretny wzór, otrzymamy je do zakupu od zaraz. W praktyce wszystko to wygląda zupełnie inaczej. Trzeba zdecydować się na konkretny rozmiar, który następnie w wybranym przez nas wzorze zostanie dla nas stworzony. W topowych salonach, które mają naprawdę sporo klientów, czas oczekiwania na realizację może zająć nawet kilka tygodni. Tak naprawdę nie da się tego w żaden sposób przyspieszyć, ponieważ salon nie odpowiada za realizację. jeżeli zatem decydujemy się na obrączki z markowego jubilera (https://luva.pl/obraczki-slubne), jakiejś sieciówki, na zakupy trzeba wybrać się nawet trzy lub cztery miesiące przed datą ślubu.

Obrączki z internetu

Od pewnego czasu bardzo popularne jest kupowanie obrączek przez internet (np. tutaj: https://luva.pl/). Czy to bezpieczne? Jeżeli korzysta się z renomowanych stron, to jak najbardziej tak. Co więcej, można znaleźć tam te same wzory, które dostępne są w salonach jubilerskich od znanych marek. Wszystko dlatego, że wzory obrączek nie są opatentowane. W sieci często można kupić je nawet o kilka tysięcy zł taniej. Brzmi niewiarygodnie? To totalna prawda, dlatego też nie warto obawiać się zakupów obrączek w sieci. Można znaleźć tam nie tylko świetne wzory, ale również wybrać jakość złota, a zatem jego próbę. Ślubne obrączki najlepiej kupować ze złota wysokiej próby, które jest odporne na zniszczenie. Obrączki to przecież biżuteria, którą nosi się każdego dnia przez wiele lat. Jeżeli mają niską próbę, mogą szybko zarysować się, wygiąć, co już nie wygląda za dobrze.

Obrączki od niszowego jubilera

Jest jeszcze jedna świetna opcja na obrączki szyte na miarę. Można zamówić je po prostu u jubilera rzemieślnika który samodzielnie tworzy biżuterię. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają dużo złota lub tak zwanego złomu złota. To na przykład nienoszona biżuteria ze złota, którą jubiler może przerobić właśnie na obrączki. Czas oczekiwania na realizację takiego indywidualnego projektu będzie różnił się w zależności od tego, jak duże obłożenie ma konkretny jubiler. Aby wszystko było zrobione na wtedy, gdy tego potrzebujemy, najlepiej skontaktować się około 3 lub 4 miesiące przed planowanym ślubem.