netholiday.pl

Portal turystyczny

praca
Lifestyle

Unikaj tych 4 błędów podczas szukania pracy a szybko znajdziesz wymarzoną posadę

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z rynkiem pracy, czy jesteś doświadczonym weteranem szukającym zmiany, teraz jest całkiem dobry czas na poszukiwanie pracy. Przy stosunkowo niskim bezrobociu istnieje mnóstwo okazji do znalezienia pracy, która nie tylko przynosi satysfakcję, ale służy także bardzo ważnemu celowi, jakim jest zapewnienie stałej wypłaty. To powiedziawszy, poszukiwanie pracy może zakończyć się raczej bezowocnie, jeśli padniesz ofiarą pewnych typowych błędów. Oto kilka, których powinieneś unikać.

Ograniczasz się tylko do szukania pracy u dużych firm

Istnieje ważny powód, dla którego wielu poszukujących pracy szuka wakatów w większych firmach. Duże korporacje zatrudniają więcej pracowników i zwykle oferują lepsze pensje i benefity niż mniejsze firmy. Praca w większej firmie ma jednak wadę, a mianowicie bardziej prawdopodobne jest, że zgubisz się w morzu pracowników. Zamiast więc ograniczać się w poszukiwaniu pracy do wielkich firm, przyjrzyj się małym i średnim firmom, które koncentrują się na ekspansji. Dzięki będziesz miał większą szansę nie tylko się rozwijać, ale także szybciej awansować. Pamiętaj też, że wraz z rozwojem firmy zwiększają się również ich zasoby, co oznacza, że możesz spodziewać się znacznie bardziej konkurencyjnego wynagrodzenia i pakietu świadczeń za kilka lat.

Nie dostosowujesz CV do stanowiska, o które się ubiegasz

Tworzenie CV zajmuje trochę czasu, więc naturalne jest, że nie chcesz powtarzać tego procesu w trakcie wyszukiwania. Jednak, jeśli nie chcesz zmieniać swojego CV, aplikując na różne stanowiska, możesz stracić najlepsze okazje. Pracuj więc nad podkreśleniem różnych umiejętności i kompetencji w zależności od pozycji, o którą się ubiegasz.

Nie przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej

Może zdarzyć się, że pewne pytanie zbije Cię z tropu podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a jeśli sfałszujesz odpowiedź, możesz stracić szanse na świetną pracę. Istnieją pewne typowe pytania padające na rozmowie kwalifikacyjnej, których można się spodziewać w trakcie spotkania, więc naprawdę nie ma wymówki, aby nie przygotowywać odpowiedzi z wyprzedzeniem. Może to oznaczać zmianę swojej największej słabości w pozytywną cechę lub nauczenie się, jak rozmawiać o wynagrodzeniach bez odstraszania potencjalnych pracodawców.

4, Unikasz doradców zawodowych

Korzystanie z pomocy doradcy zawodowego nie jest zbyt popularne w niektórych kręgach. To wielka szkoda. Doradcy często nie tylko mają dostęp do ofert, które nie są dostępne dla ogółu społeczeństwa, ale także pomagają w opracowaniu solidnego CV i doskonaleniu umiejętności przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, co może zwiększyć Twoje szanse na sukces. Poszukaj więc doradcy zawodowego, który specjalizuje się w Twojej branży i ma duże doświadczenie w zatrudnianiu pracowników. Możesz też nie boli poprosić o rekomendacje, czy to od znajomych, członków rodziny czy kontaktów biznesowych. Współpraca z dobrym doradcą może być przepustką do nowej pracy, więc odważ się dać szansę temu pomysłowi.