netholiday.pl

Portal turystyczny

Turystyka

Turcja co zabrać potrzebne rzeczy

Pakowanie na wakacyjny wyjazd potrafi być naprawdę problematyczne. Ludzie z reguły dzielą się na minimalistów, którzy nie potrzebują wiele rzeczy.

Stworzenie listy

Wystarczą im najpotrzebniejsze przedmioty oraz urządzenia, których używają na co dzień. Dla takich osób pakowanie nie jest problemem i zajmuje maksymalnie kilkanaście minut. Większość osób jest jednak niezdecydowana i często do ostatniej chwili nie wie, co ze sobą zabrać. Pomocnym rozwiązaniem jest stworzenie listy Turcja co zabrać, która będzie zawierała najważniejsze akcesoria oraz rzeczy. Wystarczy później odhaczać spakowane przedmioty i w ten sposób można zaoszczędzić dużo czasu.

Próbne pakowanie

Dla niektórych pomocnym rozwiązaniem może być próbne pakowanie, które polega na tym, że kilka dni przed wyjazdem pakują walizki. Pomoże to oszacować ilość potrzebnego czasu na przygotowanie bagażu oraz lepiej przygotować się do podróży. W Turcji z reguły panuje wysoka temperatura dlatego nie należy zabierać ze sobą ciepłych ubrań. Nawet w nocy jest ciepło dlatego też całkowicie zbędne są swetry oraz długie spodnie. Nieprzydatne okazują się również skarpetki, ponieważ najlepiej poruszać się w sandałach. Jeżeli wakacje w Turcji zaplanowane są na koniec września lub października to można zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, ponieważ w tym okresie pogoda lubi się zmieniać. Warto także pamiętać, że w każdym hotelu znajdują się ręczniki, dlatego można sobie go darować. Będzie zajmował jedynie miejsce w walizce, które można wypełnić czymś bardziej przydatnym.

Ręcznik na plażę

Świetnym rozwiązaniem jest możliwość wypożyczenia ręcznika na basen lub plażę. Większość hoteli oferuje taką usługę za darmo, dlatego warto z niej korzystać. Niektórzy jednak preferują osobisty ręcznik i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Należy koniecznie pamiętać o zabraniu paszportu. Powinien on być ważny na 6 miesięcy w przód. Alternatywą dla paszportu może być wiza, którą można wykupić nawet na ostatnią chwilę. Dobrze jest zabrać ze sobą również leki przeciwbólowe oraz leki na chorobę lokomocyjną. Na miejscu może być mały problem z otrzymaniem podstawowych medykamentów, dlatego warto o tym pamiętać. Alergicy powinni koniecznie wziąć ze sobą wapno oraz leki antyalergiczne. W celu przewiezienia kosmetyków warto zaopatrzyć się w małe buteleczki, do których przelane zostaną perfumy.

Aparat fotograficzny i środki czystości

Duże opakowanie zajmują wiele miejsca, dlatego należy wszystko jak najbardziej zminimalizować. Prawdziwi turyści nie ruszają się z domu bez aparatu fotograficznego oraz karty pamięci z dużą ilością wolnego miejsca. To urządzenie pozwoli zachować najlepsze momenty z podróży i odtworzyć je ponownie w domu. Przydatne są także chusteczki wilgotne, ponieważ pozwalają zachować dłonie w czystości. Chusteczka z mikrofibry z kolei przyda się do oczyszczenia wyświetlacza w telefonie lub monitora w laptopie. Te akcesoria nie zajmują wiele miejsca w torbie, a ciężko je dostać po wylądowaniu w Turcji. Nie można oczywiście zapomnieć o okularach przeciwsłonecznych, ponieważ bez nich wyjazd może okazać się dość problematyczny.