Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Trzy najbardziej romantyczne miejsca w Trójmieście

26 listopada 2020


Gdynia, Gdańsk i Sopot znane również pod nazwą Trójmiasto to trzy najsłynniejsze nadmorskie miasta w Polsce. Każde z nich jest na swój sposób wyjątkowe. Gdańsk w oczach Polaków uchodzi za perłę całej trójmiejskiej aglomeracji. Gdynia nieco spokojniejsza może „pochwalić się” pięknymi klifami oraz plażami. Sopot ze słynnym Monciakiem stanowi jedno z ulubionych miejsc polskich celebrytów w okresie wakacji. Nic dziwnego, że romantycy odwiedzają te trzy miasta w poszukiwaniu miłosnych uniesień. Oto trzy najbardziej romantyczne miejsca w Trójmieście.

Klif Orłowski i Molo w Orłowie

Gdynia słynie z wielu historycznych miejsc. Pierwsze na liście to muzeum „Dar Pomorza”. Na drugim miejscu plasuje się drewniane molo w Orłowie. Gdy bliską sercu osobę chcemy zabrać na romantyczny spacer, nie ma chyba bardziej trafionej miejscówki.

Pieszą wędrówkę możemy rozpocząć od miejskiej plaży. Następnie dochodzimy do stromego i niezwykle urokliwego klifu. Możemy wspiąć się na górę i dalej przemierzać trasę, podziwiając piękny widok na Morze Bałtyckie. Klif z każdym rokiem cofa się o jeden metr. Ze względów bezpieczeństwa nie należy więc przekraczać barierek postawionych blisko jego krawędzi. Szlak, który biegnie wzdłuż klifu, poprowadzi nas prosto na plażę w Orłowie.

Gdy zejdziemy na dół, naszym oczom ukaże się sławny, drewniany pomost. Co ciekawe, przed 1949 rokiem liczył on sobie 430 metrów długości. Zniszczony przez sztorm i wzmocniony metalowymi obręczami mierzy dziś 180 metrów. Czas jakby zatrzymał się tu w miejscu. Spacer po molo przy zachodzie słońca zapisze się w naszej pamięci na zawsze. W oczach wielu mężczyzn to właśnie Molo w Orłowie jest idealnym miejscem na oświadczyny. W przeszłości mnóstwo pań na pytanie: „Czy zostaniesz moją żoną?” odpowiedziało: „Tak”.

Gdańska Starówka

Do romantycznych miejsc w Trójmieście z pewnością zalicza się Stare Miasto w Gdańsku. Rzędy kolorowych kamieniczek i najbardziej charakterystyczny punkt w mieście – Fontanna Neptuna na stałe wpisały się w turystyczne przewodniki i stanowią wymarzone tło do spędzenia czasu tylko we dwoje.

Spacer możemy zacząć od przekroczenia Bramy Wyżynnej. Dalej, podążając Drogą Królewską, docieramy do Złotej Bramy. Naszym oczom ukazuje się piękny, gotycki Ratusz, a stąd już rzut beretem do posągu boga wód. Zwieńczeniem spaceru jest przejście przez Zieloną Bramę. Na końcu możemy zjeść obiad w przytulnej knajpce, a tych na Starym Mieście jest całkiem sporo.

Latarnia morska w Sopocie

Ta zabytkowa budowla położona jest tuż przy molo i ma 39 metrów wysokości. Wyglądem przypomina zamkową wieżę, ale nie dajmy się zwieść. W przeszłości spełniała funkcję komina kotłowni, obecnie nie zalicza się już do latarni morskich, choć wciąż nosi taką nazwę.

Na szczycie latarni znajduje się punkt widokowy, na który wejdziemy po krętych schodach. Warto wybrać się tam w słoneczny dzień tuż przed zachodem słońca. Z ukochaną osobą możemy popatrzeć na taflę Zatoki Gdańskiej, podziwiać panoramę okolicy oraz zrobić sobie wspólne zdjęcia.

Z czego słynie Chorwacja

Redakcja netholiday.pl

Miłośnicy survivalu, podróży i przygód! Poznaj nasze najciekawsze miejsca na urlop, przydatne porady dla turystów i daj zarazić się pasją do odkrywania świata!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy można płacić kartą
Z czego słynie Chorwacja
Gdzie można polecieć z Polski

Jesteś zainteresowany reklamą?