netholiday.pl

Portal turystyczny

Turystyka

Tanie wyjazdy weekendowe

Rozbudowana sieć połączenie lotniczych, autokarowych oraz kolejowych przyzwyczaiła ogromną ilością osób do regularnych wyjazdów weekendowych. Obecnie sytuacja, ze względu na obowiązujące przepisy nie pozwala na tak komfortowe podróżowanie w weekendy za granicę, ale nie oznacza to, że tego rodzaju wyjazdy stały się niemożliwe. W związku z tym pojawia się pytanie jakie tanie wyjazdy weekendowe to najlepszy pomysł.

Wyjazdy zagranicę

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o wyjazdach za granicę, które w obecnej sytuacji mogą być jednak nieco utrudnione lub nawet niemożliwe. Pomimo ograniczeń wciąż można znaleźć wyjątkowo tanie oferty zarówno lotów, jak i przejazdów kolejowych lub autokarowych do najciekawszych miast wokół Polski. Mowa przede wszystkim o:

– Wiedniu,
– Berlinie,
– Budapeszcie,
– Pradze.

Wszystkie z tych czterech miast pozwolą na spędzenie wyjątkowo udanego weekendu, który z pewnością nie zrujnuje domowego budżetu. Chociaż mogłoby się wydawać, że wyjazd do stolicy, szczególnie Niemiec i Austrii może być wyjątkowo kosztowny to w rzeczywistości można zwiedzić te miejsca i doskonale się tam bawić stosunkowo niewysokim kosztem. Zarówno Wiedeń, jak i Berlin mają bardzo szeroką ofertę, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Niezależnie od zasobności portfela.

Nieco tańszym rozwiązaniem może być wyjazd do Pragi lub Budapesztu, ale należy pamiętać, że ceny w tych stolicach, szczególnie w Pradze, coraz bardziej zbliżają się do tych, z którymi ma się do czynienia w Europie Zachodniej. Niemniej jednak tak samo, jak w przypadku Wiednia i Berlina można mieć pewność, że znalezienie stosunkowo niedrogiego noclegu oraz świetnych i mało kosztownych atrakcji turystycznych nie będzie stanowiło ogromnego wyzwania.

Tanie weekendy w Polsce

Oczywiście może się zdarzyć, że z powodu panujących ograniczeń wyjazd zagranicę może okazać się niemożliwy. Doskonałą alternatywą w takiej sytuacji może być tani weekend w Polsce! Pomimo tego, że Polacy uwielbiają wyjeżdżać za granicę, to własny kraj może zaoferować znacznie więcej niż wiele osób może początkowo zakładać. Doskonałym miejscem na spędzenie weekendu w Polsce, przede wszystkim dla osób mieszkających w centralnej i południowo-wschodniej części kraju, mogą być Bieszczady.

Wyjątkowa przyroda zachwyci każdego, kto przyjedzie w ten rejon Polski. Możliwość spojrzenia w oczy żubrom m.in. w zagrodzie żubrów w Mucznem, czy też możliwość dojrzenia przechadzających się wolno jeleni to tylko niektóre z atrakcji tego regionu. Zapierający dech w piersiach widok na połoniny, czy też Bieszczadzka Kolejka Leśna to kolejne atrakcje, które sprawiają, że ten region zagęszcza w sercach wszystkich odwiedzających go turystów. Ze względu na to, że ogromna część atrakcji w tym obszarze to atrakcje przyrodnicze ich koszt jest zerowy lub bardzo niski.

Oczywiście mówiąc o tanich weekendach w Polsce nie można też zapominać o Mazurach. Oczywiście tak samo, jak w przypadku Bieszczad, Podhala, czy też innych cieszących się dużą popularnością regionów w Polsce, ostateczny koszty wyjazdu w głównej mierze będzie uzależniony od sposobu spędzania czasu. Niemniej jednak każda osoba, która poszukuje na Mazurach jedynie piękna przyrody, wypoczynku u brzegu jeziora, czy też spacerów po pięknych lasach może być pewna, że weekendowy wyjazd nie będzie dużo droższy, niż pozostanie w domu.