Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Prosty i efektywny sposób na odpoczynek po wyprawie w góry

31 marca 2022 odpoczynek

Po dniu spędzonym na górskim szlaku wielu z nas marzy o zrelaksowaniu się, rozluźnieniu mięśni i odpoczynku w przyjemnej atmosferze. Warto zatem po powrocie udać się do sauny suchej.

Dzięki niej nie tylko się odprężymy, ale także zregenerujemy nadwyrężone mięśnie i stawy. A w wyobraźni przywołamy wspomnienia pięknych Tatr i przeżytych wśród nich przygód.

Ze wszech miar korzystna kąpiel w saunie suchej

Wieczorem, gdy odbyta w trakcie dnia wędrówka, daje nam się we znaki i czujemy, że nasze ciało ogarnia coraz większe zmęczenie, sauna idealnie przyspieszy regenerację zmęczonych marszem stawów i mięśni nóg.

O korzystnym wpływie sauny suchej, zwanej fińską, na nasze zdrowie i skórę wiadomo już od wieków. Skutecznie usuwa przyczyny różnego rodzaju dolegliwości związane zarówno z układem mięśniowym, jak i kostnym – od małych po te poważne. Wszelkiego rodzaju nerwobóle pleców i karku, przykurcze czy nawet bardzo bolesna rwa kulszowa, która może dopaść nas w trakcie postoju, złagodnieją lub w ogóle znikną po pobycie w saunie w JLS Apartamenty – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/.

W trakcie pobytu w saunie wysoka temperatura pobudzi do pracy nasze serce i płuca. A to pomoże nam uregulować ciśnienie krwi, poprawi działanie tętnic i żył oraz wspomoże pracę oskrzeli. Ponadto w saunie wzrośnie temperatura naszego ciała, co pobudzi nasz organizm do produkcji białych ciałek, które są odpowiedzialne za walkę z bakteriami i wirusami.

Wysoka temperatura pomoże nam również pozbyć się z organizmu toksyn i zakwasów, które wytworzyły się w naszych mięśniach w trakcie górskiej wędrówki. Pobyt w saunie sprawi, że opuszczą nasz organizm wraz z potem.

A jeżeli nasz spacer po górach był podyktowany chęcią zrzucenia wagi, to tym bardziej sauna sucha będzie dla nas idealnym wsparciem. Jeśli do stosownej diety i wysiłku fizycznego, dołączymy regularne wizyty w saunie, to z pewnością efekt będzie bardziej widoczny, gdyż w trakcie jednego seansu przeciętnie spala się ok. 300 kcal.

Dzięki wysokiej temperaturze poprawi się również kondycja naszej skóry. Pobudzona do życia tkanka stanie się jędrna, gładka i nabierze zdrowego różowego koloru. Szczególnie nastolatki z problemem cery trądzikowej powinny ucieszyć się z wizyty w saunie, gdyż panujące w niej warunki pobudzają skórę do działania i oczyszczania. Dzięki temu ze skóry wydali się wiele toksyn i buzia będzie wyglądać znacznie lepiej.

Relaks po wyprawie w góry

Pamiętajmy, że wizyta w saunie to przede wszystkim doskonały sposób na relaks. W jej ciepłym wnętrzu odpocznie zarówno nasze ciało, jak i dusza. Rozluźnimy napięte, zmęczone mięśnie i wyciszymy myśli i uspokoimy umysł.

W JLS Apartamenty mamy dostęp do przyjemnych, nowoczesnych saun. Dzięki nim bardzo szybko odzyskamy utraconą energię i następnego dnia z entuzjazmem wyruszymy na kolejną wyprawę wzdłuż tatrzańskich szlaków.

Z czego słynie Chorwacja

Redakcja netholiday.pl

Miłośnicy survivalu, podróży i przygód! Poznaj nasze najciekawsze miejsca na urlop, przydatne porady dla turystów i daj zarazić się pasją do odkrywania świata!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy można płacić kartą
Z czego słynie Chorwacja
Gdzie można polecieć z Polski

Jesteś zainteresowany reklamą?