netholiday.pl

Portal turystyczny

Turystyka

Pomysły na tanie wakacje

Nie ma chyba osoby, która nie zastanawiałabym się jak spędzić świetne wakacje i nie poświęcić na nie kilku pensji. Wbrew pozorom możliwości jest całkiem sporo. Jakie są najlepsze pomysły na tanie wakacje? Gdzie można pojechać i na jakie atrakcje warto się zdecydować? Odpowiedzi na te i inne pytania w poniższym wpisie.

Wybierz tani kraj!

Oczywiście najprostszym sposobem, aby spędzić wyjątkowe i niedrogie wakacje jest wybranie taniego kraju. Tym prostym działaniem znacznie zwiększa się szansę na spędzenie wyjątkowych wakacji oraz na niewydanie dużych kwot. Należy jednak zachować szczególną uwagę w przypadku krajów popularnych wśród turystów, które być może co do zasady są tanie, ale ceny atrakcji turystycznych, zakwaterowania, wyżywienia oraz innych elementów bazy turystycznej mogą być znacznie wyższe. W jakich krajach taka sytuacja może mieć miejsce?

Dobrym przykładem może być m.in. Bułgaria i rejon Warny, czy też Słonecznego Brzegu. Oczywiście to tylko jeden z wielu przykładów. Wymieniając dalej, nie sposób nie wspomnieć o cieszącej się wyjątkową popularnością wśród turystów Tunezji, czy też o Egipcie i Turcji i. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że ceny na obszarze Tureckiej Riwiery nie będą miały żadnego odzwierciedlenia w stawkach w głębokiej Anatolii. Ograniczeniem jest także koszt dostania się do określonego kraju. Pomimo jego taniości może się okazać, że cena za transport będzie stanowić poważną część budżetu wakacyjnego.

Tak więc jaki kraj wybrać?

Bez wątpienia Ukraina to doskonały pomysł na tanie wakacje. Ceny u naszego wschodniego sąsiada potrafią być nawet o kilkadziesiąt procent niższe niż ma to miejsce w Polsce. Mowa zarówno o różnego rodzaju atrakcjach turystycznych, cenach zakwaterowania, czy też wyżywienia. W praktyce oznacza to, że Ukraina pozwala na spędzenie wakacji na wyjątkowo wysokim poziomie bez wydania ogromnej ilości pieniędzy.

Ogromnym atutem tego kraju jest jego wielkość, a tym samym wyjątkowo duża ilość atrakcji czekających na turystów. Oczywiście osoby zainteresowane w burzliwej historii, kulturowej różnorodności, czy też architekturą w pierwszej kolejności powinny udać się do Lwowa, Iwano-frankowska, czy też do Winnicy. Z kolei ci, którzy myślą o spędzeniu wakacji nad ciepłym morzem powinni od razu pokierować się nad Morze Czarne do Odessy lub do innego nadmorskiego kurortu w południowej części Ukrainy.

Dobrym rozwiązaniem może być też południowa Europa. Mowa przede wszystkim o Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, czy też o Albanii. Z pewnością są to znacznie atrakcyjniejsze pod względem cenowym obszary niż ciesząca się popularnością wśród turystów Chorwacja, czy też Słowenia. Nie będzie złym pomysłem również rozważanie Serbii. Należy jednak mieć na uwadze, że wymienione kraje są coraz częściej odwiedzane przez turystów, a tym samym ma to odzwierciedlenie w stopniowych rosnących cenach.

Biedny nie znaczy, że tani!

Ostatnio radą, którą warto zapamiętać jest to, że kraj o niskim poziomie życia wcale nie musi być tani. W przypadku Europy doskonałym tego przykładem jest Mołdawia, która pomimo najniższych zarobków na całym kontynencie wcale nie jest wyjątkowo atrakcyjna pod względem cenowym.