Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Podróż do Pragi

15 lutego 2021 podróże po Europie


Życie wielu z nas zmieniło się w ciągu ostatniego roku nie do poznania. Wszyscy w pewnym stopniu tęsknimy za normalnością i nie możemy się jej doczekać z powrotem, jednak najgorzej obecną sytuację znoszą osoby, które do tej pory często podróżowały, natomiast teraz zmuszone są do pozostania w domu. Nikt z nas nie wie, jak długo ten stan się utrzyma i podróże po Europie będą znacznie utrudnione. Aby jednak przeczekać ten trudny czas, możemy już teraz zacząć planować naszą kolejną wyprawę. Może się okazać, że kiedy granice w końcu zostaną otwarte, na początku nie będziemy mogli zapuścić się zbyt daleko, jednak Praga to bardzo piękne miasto w sąsiednim kraju, dlatego właśnie ono może być pierwszą destynacją naszej wyczekiwanej podróży.
Praga jest z pewnością najbardziej urokliwym miastem Europy Środkowej. Jej Stare Miasto wygląda jak wprost wyjęte z bajki, natomiast gotyckie kościoły i fortece na wzgórzach dodają miastu aury magii i tajemniczości. Praga, nazywana także miastem Stu Wież, zwraca na siebie uwagę dzięki imponującym budynkom i barokowym rzeźbom. Mieszanka stylów architektonicznych odzwierciedla długą historię czeskiej stolicy. Któż natomiast nie widział – przynajmniej na zdjęciach – słynnego Mostu Karola? Praga przyciąga turystów z bardzo wielu powodów, a jednym z nich jest jedno z najlepszych piw na świecie, którego koniecznie trzeba tutaj spróbować! Każda pora jest na to dobra, jednak w grudniu można dodatkowo gościć na przyciągających tłumy jarmarkach bożonarodzeniowych.

zwiedzajswiat.pl

Z czego słynie Chorwacja

Redakcja netholiday.pl

Miłośnicy survivalu, podróży i przygód! Poznaj nasze najciekawsze miejsca na urlop, przydatne porady dla turystów i daj zarazić się pasją do odkrywania świata!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy można płacić kartą
Z czego słynie Chorwacja
Gdzie można polecieć z Polski

Jesteś zainteresowany reklamą?