netholiday.pl

Portal turystyczny

Lifestyle

Najdziwniejsze i najciekawsze hotele świata

Czy wszystkie hotele muszą być podobne do siebie? Zamawiając odpowiednią kategorię turysta dokładnie wie, co zastanie. Apartamenty różniące się detalami, restauracja i bar na dole, basen i sauna dla gości. Niektórym to nie wystarczy, chcą atrakcyjnie spędzać pobyt także w hotelu.

Najdziwniejsze i najciekawsze hotele świata

Na świecie jest kilkadziesiąt hoteli o nietypowych kształtach, wykonanych z zaskakujących materiałów i zlokalizowanych w dziwnych miejscach. Przedstawiamy najciekawsze hotele świata. Nie jest to ranking, więc ich kolejność jest zupełnie przypadkowa.

Rozmieszczone są na całej kuli ziemskiej, w tropikach, w klimacie umiarkowanym i w strefie wiecznego zimna, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Montana Magica Lodge, Chile

Jednym przypomina górę, innym wulkan. Porośnięty jest gęstą winoroślą, tylko drewniane okna pozwalają rozpoznać, że jest to budowla stworzona przez człowieka. Do hotelu można dostać się po zawieszonym wysoko moście wiszącym. Z wierzchołka góry wypływa wodospad.

Wnętrze hotelu standardem dorównuje innym hotelom. Wnętrze i wyposażenie wykonane zostały z materiałów naturalnych. Wanny w apartamentach wyżłobione zostały w jednym kawałku drzewa.

Hotel V8, Niemcy

Koniecznie choć jedną noc powinni spędzić w nim wszyscy fani motoryzacji. Wyposażenie hotelu i pokojów jest właśnie z nią związane. Każdy apartament poświęcony jest innej tematyce, wyścigi samochodowe, myjnia, warsztat samochodowy.

Wszystkie łóżka wykonane są na bazie starych popularnych samochodów.

Palacio de Sal, Boliwia

Olbrzymi obiekt zajmujący powierzchnię 4,5 tys. metrów kwadratowych w środku pustyni. W całości został wykonany z bloków solnych i stąd jego nazwa. Z zewnątrz nie wygląda imponująco, raczej przypomina namiot koczowników, jednak wnętrze zaskakuje luksusem, który zapewnia idealny wypoczynek z dala od gwaru miejskiego.

Ice Hotel, Szwecja

Nie jedyny, ale największy hotel wykonany z brył lodu. Działa od 30 lat w sezonie zimowym, w lecie topnieje i na nowo jest budowany. Co roku zmienia się jego kształt. Wnętrza przypominają małe iglo. Goście śpią na skórach renifera, otrzymują odzież termiczną i czapki.

Goście mogą skorzystać z sauny, barów i restauracji. Chętni mogą spróbować rzeźbić w blokach lodu.

Huvafen Fushi, Malediwy

Niezwykły hotel wybudowany na wodzie. Bungalowy mają przeźroczyste podłogi pozwalające na obserwowanie podwodnego świata, podobnie jak podczas pobytu w podwodnym spa. Hotel składa się z 43 bungalowów obsługiwanych przez 43 kamerdynerów. Goście mają zapewnione wszystkie luksusy, za które płacą luksusową cenę, 2 tysiące dolarów za noc od osoby.

Marina Bay Sands, Singapur

To nowoczesny hotel składający się z trzech wieżowców połączonych platforma widokową na wysokości 200 m, na tej wysokości znajduje się także basen o długości 150 m.

Goście do dyspozycji mają 2,5 tys. pokoi, liczne restauracje, centrum handlowe, kasyna, spa, trzy ogrody i ścieżki do joggingu.

To tylko kilka przykładów, jak dziwne miejsca można znaleźć i ciekawie spędzić urlop.