netholiday.pl

Portal turystyczny

Lifestyle

Lodówki turystyczne samochodowe – co warto wiedzieć?

Lodówka turystyczna samochodowa to jeden z tych elementów wyposażenia pojazdu, który cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Najczęściej jest ona kupowana w celu zabezpieczenia żywności podczas weekendowych wyjazdów za miasto, ale może mieć ona także większą ilość zastosowań. Jak można wykorzystać lodówkę turystyczną? Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów?

Nowoczesne wielofunkcyjne lodówki

Pomimo tego, że lodówki turystyczne samochodowe najczęściej kupowane są z powodu m.in. wyjazdów na kemping, czy też innego rodzaju wycieczek to mogą mieć one znacznie szersze zastosowanie. Lodówki często kupowane są także przez zawodowych kierowców, czy też przedstawicieli handlowych oraz przez inne osoby spędzające wyjątkowo dużą ilość czasu w samochodach.

Dzięki obecności lodówki zawsze mogą one liczyć na dostęp do świeżych posiłków. Dodatkowo tego rodzaju lodówka sprawdza się doskonale do przewozu zakupów w okresie letnim. Tak więc oznacza to, że jest to warta rozważenia inwestycja, która znajdzie zastosowanie nie tylko w trakcie wyjazdów, ale również przy rutynowych wyjazdach do sklepu. W związku z tym pojawia się pytanie, na co zwrócić uwagę w czasie zakupów.

Wybór odpowiedniej lodówki

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, jaką temperaturę może zapewnić samochodowa lodówka turystyczna. Generalnie uznaje się, że dobrej jakości model pozwala na obniżenie temperatury wewnątrz o 20 stopni względem temperatury panującej w samochodzie. Oczywiście będzie można liczyć na dalsze obniżenie temperatury wewnątrz pojemnika, jeżeli zostanie on dodatkowo odsłonięty m.in. kosztują kilka złotych folią termiczną.

Dodatkową funkcją sporej części nowoczesnych i wysokiej jakości lodówek turystycznych jest możliwość podwyższenia temperatury! Dzięki tej funkcjonalności właściciel lodówki może cieszyć się nie tylko chłodnym i świeżym jedzeniem, ale również gotowymi i ciepłymi posiłkami. Tego rodzaju funkcja może okazać się szczególnie przydatna w okresie zimowym w czasie wyjazdów. Wysokiej jakości modele pozwalają na podwyższenie temperatury nawet do 60 stopni.

Kolejną funkcjonalnością, o której nie można zapominać, wybierając lodówkę turystyczną jest rodzaj jej zasilania. Oczywiście, że względu na swoje przeznaczenie każda lodówka samochodowa posiada przewód zasilający pasujący do wtyku samochodowej zapalniczki. Niemniej jednak możliwość wykorzystania instalacji o napięciu 12 V to nie wszystko. Dobra lodówka powinna mieć także zwykły kabel pasujący do domowego gniazdka. Dzięki temu lodówka będzie mogła być z powodzeniem wykorzystywana także poza samochodem.

Dodatkowymi kwestiami, które powinny być uwzględniane podczas kupowania lodówki samochodowej jest oszczędność energetyczna . Oczywiste jest, że zawsze warto stawiać na modele gwarantujące najwyższą klasą energetyczną. Takie podejście pozwoli na dłuższe zachowanie żywotności akumulatora, a tym samym sprawi, że rzeczywisty koszt eksploatacji lodówki będzie niższy. W dłuższej perspektywie z pewnością zagwarantuje to zwrot pieniądze wydanych na model w lepszej klasie.