netholiday.pl

Portal turystyczny

Rekreacja

Korfu atrakcje dla dzieci i dorosłych

Grecja to zawsze dobra destynacja na wakacje. Na greckie wyspy, na przykład przepiękne zielone Korfu, warto pojechać wraz z dziećmi. Chociaż plaże w Grecji nie są tak piaszczyste, jak te nad Morzem Bałtyckim, zdecydowanie wyższe temperatury wody sprawią, że maluchy nie będą chciały z niej wychodzić. A to oznacza trochę więcej spokoju dla rodziców.

Korfu atrakcje dla dzieci i dorosłych

Korfu to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych greckich wysp. To, co ją wyróżnia, to sporo zieleni. Można znaleźć tam bajeczne gaje oliwne, w których rosną drzewa sprzed kilkuset lat. Cudowne zatoczki otoczone zielenią, w których uda się znaleźć kameralne plaże to też jedna z atrakcji. Wyspa nie jest bardzo duża, jednak żeby poznać różne jej ciekawe zakątki, trzeba wypożyczyć samochód. Aby dostarczyć swoim dzieciom jak najwięcej atrakcji, warto zaszyć się właśnie w takim miejscu, najlepiej w którym dostępna jest też infrastruktura taka jak bary i restauracje. Przyda się również wypożyczalnia leżaków z parasolami, ponieważ w Grecji temperatury są naprawdę wysokie i osłanianie się przed słońcem jest bardzo istotne.

Błękitne groty i inne atrakcje dla miłośników wody

Gdy wyjeżdżamy na wakacje do Grecji, bardzo często organizujemy sobie różnego rodzaju lokalne wycieczki, aby na własne oczy zobaczyć największe atrakcje turystyczne. Będąc na Korfu, koniecznie trzeba wybrać się na rejs, aby dotrzeć do błękitnych grot. Bez wątpienia będzie to jedna z większych atrakcji również dla dzieci. Groty robią ogromne wrażenie, warto jednak wpłynąć do nich z jakimś mniejszym przewoźnikiem. Jeżeli wybierze się rejs dużym statkiem, z pewnością zobaczenie tego cudu natury będzie dużo bardziej utrudnione. Całodniowy rejs, podczas którego wpływa się do uroczych zatoczek, cumuje i spędza czas na odciętych od świata plaża, to bez wątpienia jedna z przyjemniejszych opcji na wakacje na Korfu. Jeżeli tylko dzieci nie mają choroby morskiej i dobrze znoszą takie pływanie, warto poświęcić 1 lub 2 dni na takie atrakcje. Widoki są niezapomniane, a cały rejs na długo pozostaje w pamięci. To taka przygoda do przeżycia dla całej rodziny. I chociaż taki rejs trochę kosztuje, to inwestycja jest warta każdych pieniędzy.

Natura na Korfu

Największe miasto na Korfu to stolica czyli właśnie Korfu. To ośrodek tętniący życiem, szczególnie latem, kiedy tak wielu jest tam turystów. Warto wybrać się na zwiedzanie z dziećmi, pamiętając jednak o tym, że do zobaczenia jest naprawdę sporo. Ciekawą opcją może być też wybranie się z dziećmi do aquaparku, który położony jest na Korfu. Maluchy uwielbiają takie miejsca, w których mogą przez cały dzień pluskać się w basenach, zjeżdżać na zjeżdżalniach. Warto zaplanować jeden taki dzień, właśnie po to, aby zaspokoić to potrzeby dzieci. Oczywiście w aquaparku świetnie będą bawić się również dorośli. Nie da się jednak ukryć, że to wszelkie cuda natury i przepiękne widoki i krajobrazy są największą atrakcją na tej greckiej wyspie. Uczenie dzieci wrażliwości na piękno natury jest tutaj wyjątkowo łatwe.