netholiday.pl

Portal turystyczny

Turystyka

Gdzie wybrać nocleg w Polsce?

Każdy z nas lubi podróżować. Podróżowanie jest ważnym aspektem naszego życia – to nam pozwala na rozwinięcie swoich zasobów kulturowych. Podróże poza granicami Polski przede wszystkim wzbogacają nas o dodatkową wiedzę na temat innych kultur, pozwalają nam podszlifować język obcy.

Czy Polska jest atrakcyjna pod względem turystycznym?

Polska jest jak najbardziej atrakcyjna po względem turystycznym. Wcale nie musimy wyjeżdżać poza granicę Polski, aby zobaczyć piękne i niesamowite widoki. Polska oferuje nam malownicze krajobrazy na Mazurach bądź w Tatrach, niesamowicie spędzony czas nad polskim wybrzeżem, jak i również fantastyczne rozrywki w imprezowych miastach takich jak Kraków, Warszawa czy Wrocław.

Gdzie są ciekawe noclegi w Polsce?

Ciekawe noclegi w Polsce znajdziemy bez większego trudu. Musimy tylko określić jakie miejsce nas interesuje.

Jeśli uwielbiamy góry, to warto oczywiście wybrać się do Zakopanego. Znajdziemy tam apartamenty do wynajęcia zaraz tuż obok Krupówek. Przy okazji możemy zwiedzić Morskie Oko czy Gubałówkę. Gwarantujemy – ciekawego miejsca noclegowego w Zakopanem nie zabraknie, nawet w szczycie sezonu.

Dla wielbicieli polskiego morza czeka trudny wybór. Polecamy szczególnie resort w Łebie, która tętni życiem i jest przepiękna. Resort oferuje zabiegi spa, masaże – a jeśli chcemy spróbować czegoś innego warto wybrać się do Słowińskiego Parku Narodowego, zaliczanego do Światowych Rezerwatów Przyrody. Przyroda parku z pewnością pomoże nam się wyciszyć i skorzystać z uroków parku. Ze Słowińskiego Parku Narodowego możemy przejść na Ruchome Wydmy, które są wizytówką Łeby. Ruchome Wydmy z pewnością pozwolą nam się poczuć jak na egipskiej pustyni.

Osoby, które uwielbiają rozrywkę świetnie odnajdą się w dużych miastach takich jak: Kraków, Wrocław, Warszawa. Miasta te oferują dużą ilość klubów, gdzie można potańczyć oraz restauracje z przepysznym jedzeniem i różnymi alkoholami – nie bez powodu miasta te cieszą się największym powodzeniem wśród studentów. Przede wszystkim oferują noclegi w samym centrum – tuż nad Wisłą czy Odrą.

Jeśli chcesz przeżyć coś niesamowitego, również polecamy Wałbrzych. To właśnie tam znajduje popularny Zamek Książ otoczony przepięknymi krajobrazami. Co ciekawe, na terenie zamku funkcjonuje hotel, gdzie można wynająć pokój, poczuć się niczym jak arystokracja i spędzić niesamowity czas.

Godnym polecenia miejscem jest również Kazimierz Dolny. Jest to przepiękne miejsce przesiąknięte żydowską kulturą. Jest to miejsce, do którego każdy powinien przyjechać – chociażby po to, aby spróbować specjałów żydowskiej kultury. Kazimierz Dolny posiada niesamowitą aurę, dzięki czemu idealnie sprawdzi się na romantyczny wyjazd. Będąc w tej właśnie miejscowości warto wybrać się na spacer po rynku, wejść na Górę Trzech Krzyży, jak i również odwiedzić żydowski cmentarz – to tam znajduje się ściana płaczu upamiętniająca tragiczny los żydowskiej populacji podczas II Wojny Światowej (to właśnie w tym miejscu dokonywano masowych rozstrzelań).