netholiday.pl

Portal turystyczny

Noclegi Gdańsk – kojący szum morza i jedna z najpiękniejszych starówek w Polsce
Turystyka

Gdańsk – noclegi nad morzem w cieniu średniowiecznego Starego Miasta

Jeśli sądzisz, że Polska niczym już Cię nie zaskoczy, możesz się bardzo zdziwić! Wczesna wiosna to czas, kiedy można poznać nasz stary dobry Bałtyk z zupełnie innej strony… Skorzystaj z atrakcyjnej przedsezonowej oferty i znajdź noclegi przy plaży w Gdańsku, by za dnia wypoczywać, spacerując brzegiem morza, a wieczorami zgubić się w urokliwych uliczkach średniowiecznego Starego Miasta. Apartamenty Gdańsk w dogodnych lokalizacjach w najlepszych punktach miasta polecają się zarówno na home office, jak i na spontaniczny wypad, by o pracy na chwilę zapomnieć.

Noclegi nad morzem to świetny wybór dla tych, którzy zawsze marzyli o poranku z widokiem na plażę Gdańsk, podobnym, jaki rozciąga się z legendarnego Grand Hotelu, ale w dużo atrakcyjniejszej cenie. Jedne z najpiękniejszych plaż w Polsce o tej porze roku sprzyjają intymnym spacerom, piknikom i… niezwykle modnemu w tym sezonie morsowaniu! Kąpiel w zimnym morzu działa jak naturalne SPA – a jest zupełnie za darmo! Natomiast bliskość Gdańska, pełnej średniowiecznych zabytków metropolii, sprawia, że po odpoczynku na łonie natury nie zabraknie Wam także innych sposobów spędzania wolnego czasu ani miejsc, w których można zaopatrzyć się w coś smacznego na wieczór. Wykorzystajcie więc możliwość pracy zdalnej lub kilka dni urlopu, aby przekonać się, że Gdańsk kryje w sobie skarby, które trudno poznać, gdy jest pełen turystów!

Gdańsk noclegi – relaks, spacery i piękne widoki

Gdańsk, szóste największe miasto w Polsce, zaprasza do odwiedzin przez okrągły rok. Aż 21 położonych w obrębie miasta parków, zabytkowe Stare Miasto cieszące oczy perełkami architektury, liczne muzea, galerie sztuki i urokliwe uliczki tworzą odprężający klimat, zachęcający do długich spacerów.

Goście Gdańska, którzy nie wyobrażają sobie pobytu nad morzem bez kąpieli – niezależnie od temperatury – mogą wybierać aż spośród siedmiu kąpielisk. Sześć z nich zostało odznaczonych Błękitną Flagą, przyznawaną miejscom szczególnie pięknym i chroniącym nadmorskie środowisko. Plaża Gdańsk liczy aż 1400 metrów. Wzdłuż niej rozciągają się wygodne ścieżki rowerowe, którymi można dotrzeć m.in. do Sopotu i Gdyni. Dostęp do plaż jest wygodny i nowocześnie zaprojektowany, a na miejscu czekają na Was udogodnienia infrastruktury. Jeśli więc chcielibyście rozprostować nogi po miesiącach siedzenia w domu, w Gdańsku będziecie mieć na to okazji aż nadto!

Noclegi nad morzem – komfort i atrakcje turystyczne

Jeśli natomiast najdzie Was ochota na rozrywkę związaną z kulturą, to już sama wycieczka w okolicy rynku dostarczy masę atrakcji. Gdański Kościół Mariacki to największy ceglany kościół na całym świecie. Z kolei słynny Żuraw to najstarszy i największy dźwig portowy w Europie. Gdańsk dostarczy przeżyć zwłaszcza wielbicielom średniowiecza, bo w tamtejszym Muzeum Narodowym będą mogli zobaczyć m.in. jedno z najsłynniejszych dzieł sztuki tej epoki – „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Ale nie zapominajmy także o miejscach upamiętniających bliższe nam wydarzenia – jak Westerplatte czy Europejskie Centrum Solidarności.

Miejskie kina i teatry zapewnią rozrywkę także tym, którzy wolą odpoczywać na siedząco. Warto nacieszyć się możliwością odwiedzenia tych na nowo otwartych obiektów kultury. Polecamy też Waszej uwadze Operę Bałtycką, jedną z najlepszych w Polsce.

Nie musicie więc decydować, czy wolicie podziwiać nadmorskie krajobrazy i wsłuchiwać się w szum fal, czy też odkrywać nieznane zakątki miasta. Wystarczy znaleźć noclegi Gdańsk, aby doświadczać jednego i drugiego, zależnie od nastroju.

Gdańsk noclegi przy plaży 2021 – zadbamy o Twój święty spokój

Noclegi Gdańsk są położone w najlepszych lokalizacjach, z których wystarczy rzut beretem, aby dotrzeć do najciekawszych atrakcji miasta i na plażę. Położenie w mieście sprawia, że apartamenty Gdańsk są świetnym wyborem przez cały rok, a bliskość Bałtyku zapewnia kontakt z naturą, tak ważny zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Goście apartamentów Sun & Snow mogą czuć się bezpiecznie dzięki rygorystycznie przestrzeganym procedurom bezpieczeństwa COVID-19, poświadczonym certyfikatem Bezpiecznych Apartamentów. Wystarczy więc spakować kurtkę, a potem zastanawiać się tylko nad tym, którą atrakcję odwiedzić pierwszą!