netholiday.pl

Portal turystyczny

Turystyka

Ferie na nartach – gdzie się udać?

Faktem jest, że Podhale to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w kraju na spędzenie zarówno ferii, jak i letnich wakacji. Nie oznacza to jednak, że należy ograniczać się jedynie do tego niewielkiego skrawka Polski. Koniec końców w kraju odnaleźć można znacznie większą ilość miejsc, które pozwalają spędzić ferie na nartach.

Na narty w Bieszczady?

Doskonałą alternatywą dla obszaru Podhala mogą być Bieszczady, która, chociaż mniej popularne wśród turystów to także mogą zaoferować dobrą infrastrukturę narciarską. Dodatkową zaletą tego obszaru jest znacznie mniejsza ilość turystów niż ma to miejsce w przypadku podhalańskich wyciągów.

Mówiąc o spędzaniu ferii zimowych na obszarze Bieszczad, należy rozpocząć od największego miasta tego regionu, jakim są Ustrzyki Dolne. Nie bez przyczyny określane są one jako zimowa stolica Podkarpacia! Na obszarze gminy skorzystać można z trzech doskonale przygotowanych do sezonu zimowego wyciągów położonych na górach Gromadzyn, Laworta.

Dodatkowo w mieście znajduje się nieco mniej znany, ale doskonale przygotowany dla młodszych i początkujących narciarzy wyciąg na Małym Królu. Ponadto każda obecny na stoku narciarz może skorzystać z małej gastronomii, wypożyczalni sprzętu, czy też z lekcji nauki na nartach. Po spędzeniu aktywnego dnia na wyciągu można udać się na spacer po mieście i wstąpić do kultowych restauracji, aby zregenerować siły na kolejny dzień przygód.

Osoby, które chcą spędzić ferie na nartach, ale bliżej Bieszczadzkiego Parku Narodowego powinny wybrać cieszący się dużą popularnością w rejonie wyciąg narciarski Kalnica, który również stanowi doskonałe centrum rekreacyjno-sportowe w tej części kraju. Wyciąg zaoferować może aż cztery różne trasy o długości wahającej się od zaledwie 80 do 850 m. Na obszarze kompleksu można także skorzystać z oferty szkoły narciarskiej, czy też z dobrze wyposażonej kawiarni.

Na narty do Beskidu Niskiego

Kolejną ciekawą alternatywą dla Podhala może być Beskid Niski. Pomimo stosunkowo niewielkich wzniesień, z którymi ma się do czynienia na tym obszarze Polski, można tam spędzicie doskonałe ferie na nartach, które zapadną w pamięci zarówno dzieci, jak i dorosłych na długie lata. Na obszarze Beskidu Niskiego skorzystać można z kilku doskonale przygotowanych stoków narciarskich, ale zdecydowanie największą popularnością cieszy się ośrodek narciarski Chyrowa i ulokowany tam stok narciarski Chyrowa Ski.

Na obszarze kompleksu skorzystać można zarówno z gościńca gwarantującego komfortowe miejsca noclegowe oraz restaurację, jak i z wypożyczalni sprzętu oraz z innych usług bezpośrednio związanych z korzystaniem ze stoku narciarskiego. Ciekawą alternatywą może być ośrodek Magura Ski Park, który jak sama nazwa wskazuje, położony jest w pobliżu Magurskiego Parku Narodowego.

Ośrodek zagwarantować może dobrze przygotowaną trasę o długości zjazdowej 1400 m i różnicy wysokości rzędu 260 m. Co więcej, jak na ośrodek przystało, na obszarze kompleksu skorzystać można ze szkoły narciarskiej, jak i z obiektów małej gastronomii oraz z dobrze przygotowanych miejsc noclegowych. Magura Ski Park położony w miejscowości Małastów może być również doskonałą bazą wypadową na zimowe wycieczki po Magurskim Parku Narodowym. W tym samym ferie zimowe staną się jeszcze atrakcyjniejsze.