netholiday.pl

Portal turystyczny

Czym się kierować przy wyborze hotelu na urlop
Porady

Czym się kierować przy wyborze hotelu na urlop?

Jesteśmy w połowie lata. Najmłodsi delektują się wolnością od szkoły, a ciut starsi korzystają z możliwości wzięcia urlopu wypoczynkowego. Skoro już jest trochę więcej tego wolnego, to trzeba go jakoś dobrze zorganizować, nieprawdaż? I tutaj pojawią się dylematy na temat tego, dokąd się wybrać i jaki budżet na to przeznaczyć.

Kierunek — Mazury

Zazwyczaj w okresie letnim słyszmy o dwóch kierunkach wypraw — albo ludzie kierują się nad nasze piękne morze i ciepłe piaski, albo wolą bardziej aktywnie spędzić czas w górach. A nie można tak… inaczej? Można! I w takim momencie na naszej mapie kraju zaczyna błyszczeć i wzywać do siebie północno-wschodnia część Polski zwana Mazurami.

Jeśli ktokolwiek z Was myśli, że te tereny to wyłącznie jeziora, to jesteście w błędzie. Fani architektury z pewnością pochłoną się na widok krzyżackich zamków, gotyckich kościołów czy zabytkowych mostów. Osoby chcące zaczerpnąć trochę zdrowia mogą skierować się w kierunku uzdrowisk, a osoby liczące na spokój i ciszę mogą zaszyć się we wsiach i miasteczkach, które dookoła otaczają wyłącznie łąki i lasy (ewentualnie spędzić czas w hotelu z basenem na Mazurach).

W tym miejscu warto zastanowić się nad kursem do Węgorzewa, Sępopolu czy Giżycka. Nawet bociany kochają Mazury. Czy wiedzieliście, że jest na Mazurach taka wieś jak Żywkowo, w której w sezonie można spotkać więcej bocianów niż mieszkańców tej wioski?

Jak się przygotować do wyjazdu na Mazury?

Wycieczka jak każda inna, niezależnie od tego, czy jest wyjazdem na weekend, czy jednak pobytem na dłużej, warto by była w minimalnym stopniu zweryfikowana i zaplanowana. Co więc powinniśmy przygotować przed podróżą, jeśli już ogólny kierunek wybraliśmy?

Z pewnością pierwszym aspektem jest zastanowienie się nad tym, jak chcemy spędzić nasz cenny czas wolny i jakie atrakcje dostępne są w jakich miejscach regionu. Jeśli w naszych planach jest raczej aktywne spędzanie czasu, powinniśmy skupić się na miejscowościach z dużą dawką zabytków.

Jeśli natomiast chcemy bardziej odpocząć, głusza i mniej popularne miejsca są dla nas. Najważniejsze jest mimo wszystko to, by w każdym przypadku zweryfikować, jakie są nasze możliwości pod kątem dojazdu. Możemy równie dobrze spędzić czas na Mazurach w hotelu z basenem bądź w dużym stopniu korzystać z ich możliwości w przerwie pomiędzy turystycznymi atrakcjami.

Najbardziej klimatyczny hotel w Giżycku

Wspominaliśmy o tym, że jednym z dobrych kierunków na wakacje jest Giżycko. Jest to dobrze połączone miasteczko z resztą Warmii i Mazur, oferujące sporo atrakcji, a co najważniejsze — jedno z najciekawszych miejsc noclegowych. Chodzi tutaj o Hotel St. Bruno, czyli hotel z basenem na Mazurach, powstały w odrestaurowanym krzyżackim zamku z XIV wieku, który zlokalizowany jest w idealnym miejscu dla osób potrzebujących chwili wytchnienia i bliskości do atrakcji turystycznych.

Położony tuż nad kanałem Łuczańskim, w sąsiedztwie zabytkowego obrotowego mostu oraz bardzo blisko jeziora Niegocin czy twierdzy Boyen. Dzięki tej lokalizacji możemy zwiedzić wszelkie atrakcje miasta, nie spędzając na samym transporcie wielu godzin. A po całym dniu zwiedzania i ekscytowania się miastem, można wrócić do hotelu i wyciszyć się przy zabiegach kosmetycznych czy masażach.