Costa Dorada, Hiszpania

Powiększ mapę

O regionie

Elegancka siostra Costa Brava. Wybrzeże zwane złotym (hiszp. dorada),położone na południowy zachód od Barcelony, jest wyjątkowo atrakcyjne dla fanów pięknych, drobnopiaszczystych plaż oraz rodzin z dziećmi. Costa Dorada jest mniej odkryta przez turystów z Polski niż jej siostra Costa Brava, jednakże w żadnej z dziedzin jej nie ustępuje. W porównaniu z Costa Brava, to wybrzeże cieszy się średnią roczna temperaturą powietrza wyższą o 5 stopni Celsjusza. Pasjonaci zwiedzania będą zachwyceni stolicą wybrzeża – starożytną Tarragoną pełną pozostałości po czasach panowania Rzymian. Cisza krużganków klasztoru w Poblet oraz IX wieków historii Katalonii zapisane w gotyckich murach opactwa to wspaniała okazja do oderwania się codzienności. A do Barcelony jest stąd dokładnie taka sama odległość jak z Costa Brava. Szukający rozrywek z pewnością odnajdą się w życiu nocnym kurortów Sitges czy Salou. Port Aventura to obowiązkowy punkt każdego turysty na Costa Dorada. Ten, największy nie tylko Hiszpanii, ale także w całej Europie Południowej park rozrywki z pewnością skusi nawet tych, którzy zazwyczaj rollecoasterom przyglądają się z daleka. Koneserzy kuchni śródziemnomorskiej będą zaskoczeni (szczególnie Ci, którzy myślą, że widzieli i jedli już wszystko, co Europa Południowa może zaoferować), bowiem kuchnia katalońska pozostaje pod dużym wpływem francuskiego regionu Rousillion oraz Piernejów. Klimat prawdziwych katalońskich miasteczek w cieniu wspaniałej Barcelony i 216 km złotych plaż, to właśnie Costa Dorada.

Tarragona

Stolica prowincji o tej samej nazwie, drugie co do wielkości miasto Katalonii. Najważniejszym zabytkiem miasta jest rozległa strefa archeologiczna, wpisana w 2000 r na listę Świtowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tutaj ruiny amfiteatru, cyrku, murów miejskich i nekropolia pochodzące z czasów rzymskich. Na obrzeżach miasta znajduje się 250-metrowy akwedukt, również z tamtego okresu. Dzisiejsza Tarragona to 130-tysieczne, eleganckie miasto pełne deptaków, parków, eleganckich sklepów i dobrych restauracji.

Salou

Stolica wybrzeża Costa Dorada. Położona w odległości zalewie 7 km od administracyjnej stolicy regionu – Tarragony. Miasto liczące 26 tys. mieszkańców zostało założone w VI w p.n.e. przez Greków jako port handlowy. Dzisiaj pełni funkcje kurortu turystycznego pełnego sklepów, restauracji i barów. Wzdłuż plaż miejskich wiedzie elegancka promenada o długości 2,5 km idealna na wieczorne spacery lub jogging. Na obrzeżach miasta znajduje się słynny PortAventura – największy park rozrywki w Europie Południowej, stworzony prze Universal Studios. Posiada 6 obszary tematyczne (Mediterrània, Far West, Polinezja, Chiny, Meksyk oraz Sesamo Aventura), a ponadto w ciągu dnia obywa się 40 dziennych, ekskluzywnych pokazów.

Cambrilis

Spokojna miejscowość wypoczynkowa, niegdyś port rybacki. Prawdziwa dumą miejscowości są przepiękne, drobnopiaszczyste, złote plaże. Bez wątpienia uroku miejscowość dodaje również niewielki porcik jachtowy oraz elegancka promenada nadmorska pełna rzeźb współczesnych katalońskich artystów. Spacerując po miejscowości możemy natknąć się również na pozostałości po średniowiecznych murach miejskich.

Comarruga

Niewielka miejscowość wypoczynkowa, leżąca w odległości 20 km od Tarragony. Ozdobą miasteczka jest piękna plaża, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża przez wiele kilometrów, odznaczona Błękitną Flagą za czystośc i ekologię. W centrum znajdują się sklepy, restauracje i bary. Miejscowość szczególnie polecana rodzinom z małymi dziećmi, bowiem zejście do morza jest bardzo łagodne, a może płytkie przez wiele metrów.

Port Aventura

Jeden z najsłynniejszych parków rozrywki w Europie stworzony przez Universal Studios. Posiada w swojej ofercie 6 obszarów tematycznych, m.in. Mediterrània (podróż pociągiem przez krainę Dzikiego Zachodu), Far West (kolejki górskie, karuzele, pociągi parowe), Polinezja (ekscytująca podróż kajakami czy katamaranami w polinezyjskiej dżungli), Chiny (kolejki górskie, występy), Meksyk (poszukiwanie skarbów, przejażdżki wózkami kopalnianymi)oraz Sesamo Aventura (bohaterzy Ulicy Sezamkowej). Ponadto w ciągu dnia odbywa się ok 40 pokazów dla dzieci jak i dla dorosłych, każdy więc znajdzie cos dla siebie.

Taksa klimatyczna

Przebywając na terenie Katalonii należy pamiętać o taksie klimatycznej (podatek lokalny) płatnej na miejscu w hotelu. Wysokość opłaty uzależniona jest od standardu hotelu: - Obiekty 3* - ok. 0,45 EUR/os./dzień (maksymalnie za 7 dni pobytu). - Obiekty 4* - ok. 0,9 EUR/os./dzień (maksymalnie za 7 dni pobytu). Opłata ta dotyczy tylko os. od 16 roku życia.
Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temp.powietrza 14 15 17 19 22 26 29 29 27 23 18 15
Temp. wody 13 12 13 15 17 21 24 25 24 21 16 14
Średnie miesięczne temperatury wody i powietrza w stopniach Celsjusza
Zobacz zdjęcia

Barcelona - Camp Nou

Nie tylko dla fanów i sympatyków klubu F.C. Barcelona, mimo, że głównym punktem programu jest zwiedzanie stadionu Camp Nou oraz multimedialnego muzeum przedstawiającego historię oraz największe osiągnięcia klubu. Zwiedzanie stadionu nie przypomina w niczym wizyty w zwykłym muzeum, tutaj można potrzymać zdobyte puchary, usiąść na ławce w szatni, z której korzystają piłkarze na co dzień, czy też stanąć na płycie boiska. To nie koniec wrażeń - w dalszej części dnia zaplanowano panoramiczne zwiedzanie Placu Hiszpańskiego, wzgórza olimpijskiego – Montjuic, Placu Kolumba, Sagrady Familii, Placu Katalońskiego oraz secesyjnych obiektów na Passeig de Gracia (kamienice Gaudiego).
Cena ok. 85 EUR/os., dziecko ok. 68 EUR/os.

Zobacz zdjęcia

Barcelona - Fontanny

Głównym celem wycieczki jest podziwianie wspaniałego spektaklu magicznych fontann, które zostały zbudowane na Wystawę Światową w 1929 roku i do dziś zaskakują swoją niezwykłością. Fontanny „tańczą” w rytm muzyki klasycznej, filmowej, współczesnej. Spektakl odbywa się po zapadnięciu zmroku. Nim jednak zapadnie jest czas na podziwianie najważniejszych punktów miasta Sagrada Familia, Passeig de Gracia, Placa Cataluna (2 godziny czasu wolnego), oceanarium, Poble Espanol, Monjuic.
Cena ok. 64 EUR/os., dziecko ok. 57 EUR/os.

Zobacz zdjęcia

Barcelona - Monumental

Gratka dla koneserów sztuki. W tej wersji wycieczki kładzie się szczególny nacisk na architekturę i urbanistykę (zarówno średniowieczną, jak i współczesną). Wycieczka obejmuje takie punkty jak Montjuic wraz z obiektami, które zostały zbudowane z okazji Wystawy Światowej w 1929 roku, jak i Olimpiady z 1992 r. Kolejne punkty to okolice portu wraz z Barcelonetą, Park Ciutadela, Placa Cataluna, kamienice Gaudiegio (zwiedzanie La Pedrery), Sagrada Familia, dzielnica gotycka i Rambla.
Cena ok. 101 EUR/os., dziecko ok. 85 EUR/os.

Zobacz zdjęcia

Barcelona - Panoramiczna

Jest to całodzienna wycieczka, którą śmiało można nazwać „Barcelona w pigułce” obejmująca swoim programem takie miejsca jak: Plac Hiszpański, Plac Kolumba, Ramble wraz z dzielnicą gotycką, Plac Kataloński, dzielnicę secesyjną Eixample (Passeig de Gracia oraz Sagrada Familia).
Cena ok. 37 EUR/os., dziecko ok. 34 EUR/os.

Zobacz zdjęcia

Dali and Pubol

Niesamowita podróż w głąb fantazji i surrealizmu. Salvador Dali niezaprzeczalnie jest jednym z najważniejszych artystów XX w. Jego teatr - muzeum jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w Hiszpanii. Jest zaskakujące, niepokojące i niepowtarzalne. Muzeum z jajkiem na dachu i chlebem na elewacji, taksówka, w której pada deszcz po wrzuceniu monety, Wniebowstąpienie Salvadora i Gali, to tylko niektóre z pomysłów genialnego artysty. Teatr - muzeum to nie wszystko, co oferuje ten dzień, pełen wrażeń. W jego dalszej części przewidziano wizytę w średniowiecznym zamku, który był prezentem Salvadora dla jego ukochanej Żony Gali.
Cena ok. 65 EUR/os. dziecko ok. 59 EUR/os.

Zobacz zdjęcia

Montserrat / Torres

Całodniowa wycieczka szczególnie polecana miłośnikom przyrody oraz koneserom win. Pierwsza część wycieczki to przejazd do najważniejszego sanktuarium w tej części Hiszpanii - Montserrat. Mistycyzm tego miejsca, które słynie z cudownej figury Czarnej Madonny potęguje niesamowite położenie pośród skał, które przybierają niezwykłe kształty, wiele z nich ma swoje własne nazwy np. palec Boga, słoń, matka z dzieckiem. W drugiej części dnia przewidziano wizytę w słynnej winiarni Torres. Oprócz degustacji tych popularnych win, program obejmuje także obserwacje procesu produkcji od momentu posadzenia krzewu winnego do momentu zabutelkowania gotowego do sprzedaży wina.
Cena ok. 85 EUR/os., dziecko ok. 68 EUR/os.

Net Holiday Sp z o.o nie jest organizatorem wycieczek fakultatywnych. Wycieczki są realizowane przez lokalnych kontrahentów na warunkach przez nich określonych z którymi Net Holiday Sp z o.o. nie nawiązał stosunków prawnych i którzy nie są jego podwykonawcami. Wycieczki fakultatywne nie stanowią oferty Net Holiday Sp z o.o., a udział w nich jest dobrowolny.