Grecja

Stolica:
Ateny
Ludność:
10,788 mln
Języki:
grecki
Waluta:
euro

Grecja posiada długą historię i bogate dziedzictwo kulturowe. Stanowi kolebkę całej cywilizacji zachodniej, miejsce narodzin demokracji, filozofii, Igrzysk Olimpijskich, wielu podstawowych twierdzeń matematycznych, zachodniej literatury, politologii oraz teatru co potwierdza wiele wspaniałych zabytków i muzeów. Dzięki wpływowi Morza Egejskiego temperatura na wyspach oraz wschodnim wybrzeżu jest stosunkowo wysoka i stwarza idealne warunki do wakacyjnego wypoczynku. Poza zwiedzaniem zabytków warto również poświecić czas na skosztowanie przepysznej kuchni oraz rozkoszowanie się pięknymi widokami podczas spacerów.

Regiony:

Kreta

Największa grecka i piątą co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Usytuowana jest między Azją, Europą, a Afryką i otoczona od północy Morzem Kreteńskim, od południa Morzem Libijskim, a od zachodu Morzem Mirtejskim.
Cena od: 1769

Riwiera Olimpijska

Riwiera Olimpijska - kilkudziesięciokilometrowy pas plaż zachodniego wybrzeża Zatoki Termajskiej Morza Egejskiego, rozciągający się u stóp mitycznej góry Olimp, obejmujący takie miejscowości jak Methoni, Paralia, Nei Pori, Leptokaria, Velika, Platamonas.
Cena od: 1829

Rodos

Największa wyspa w archipelagu Dodekanez, leżąca na Morzu Egejskim, nazywana „wyspą słońca” lub „krainą Heliosa” ze względu na niemal bezdeszczową pogodę w sezonie letnim.
Cena od: 1899

Korfu

Niewielka wyspa u północno-zachodnich wybrzeży Grecji należąca do archipelagu wysp Jońskich. Niegdyś wyspa nazywana „królową wysp jońskich” była ulubionym celem podróży europejskich królów. 
Cena od: 1989

Zakynthos

Wyspa nazwana przez Wenecjan Kwiatem Wschodu. Zachwyca swoim naturalnym pięknem, urokliwymi zatoczkami, krystalicznie czystym, błękitnym morzem oraz wspaniałą, bujną roślinnością.
Cena od: 2199

Zatoka Koryncka

Zatoka Koryncka jest miejscem dla tych, którzy pragną poznać prawdziwą Grecję, niezadeptaną przez turystów, wolną od tłumów i zgiełku ludzi. To zapierające dech w piersiach miejsce łączy ze sobą krajobraz górski z morskim. Skaliste góry w większości objęte są ochroną i tworzą obszar jednego z...
Cena od: 2399