Oceń nas Aktualności Referencje
Strona główna >> Kraje >> Egipt >> Sharm El Sheikh

Wybrane oferty

Mexicana Sharm


Egipt - Sharm El Sheikh

od: 1249

Więcej

Verginia Sharm Resort


Egipt - Sharm El Sheikh

od: 1409

Więcej

Three Corners Palmyra


Egipt - Sharm El Sheikh

od: 1569

Więcej

Island Garden Resort


Egipt - Sharm El Sheikh

od: 1589

Więcej
Wybierz kraj:

Przewodnik: Egipt - Sharm El Sheikh

"Perła egipskich kurortów" lub „Złoty przylądek” – tak określany jest jeden z najsłynniejszych kurortów Egiptu - Sharm el Sheikh.

O regionie

"Perła egipskich kurortów" lub „Złoty przylądek” – tak określany jest jeden z najsłynniejszych kurortów Egiptu - Sharm el Sheikh. Miasto położone na najdalej wysuniętym na południe krańcu Półwyspu Synaj, nad Morzem Czerwonym, otoczone jest złotymi plażami z unikalnym bogactwem świata podwodnego. Przepiękne krajobrazy oraz klimat gwarantujący piękną i słoneczną pogodę przez ponad 300 dni w roku czyni go idealnym miejscem do wypoczynku i relaksu.

Region Sharm el Sheikh to jednak coś więcej niż słońce i plaża - znajdują się tutaj jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. To mekka entuzjastów nurkowania głębinowego i powierzchniowego. Nigdzie indziej w odległości 4 godzin lotu od Polski nie ma tak wspaniałego świata podwodnego jak w rezerwacie Ras Mohammed. Szkoły i kluby płetwonurków – także polskie - zapraszają do skorzystania ze swych ofert, pozwalając jednocześnie na wspaniałą przygodę, zdobycie umiejętności i międzynarodowej licencji.Kurort zapewnia także znakomite warunki dla miłośników windsurfingu, surfowania, nart wodnych i łowienia ryb.

Sharm to również idealny punkt wypadowy do wycieczek na Górę Mojżesza, do najstarszego z istniejących dzisiaj na świecie chrześcijańskich klasztorów – klasztoru Św. Katarzyny, czy Kairu z majestatycznymi piramidami. Udając się na wypoczynek do Sharm el Sheikh mamy także możliwość zwiedzenia sąsiadującego z Egiptem Izraela (w tym Jerozolimy – kolebki religii chrześcijańskiej) czy Jordanii.

Naama Bay

Naama Bay – serce miasta Sharm el Sheikh. Miejsce dla ludzi lubiących rozrywkę i nocne życie – znajduje się tu wiele dyskotek (Pacha, Hard Rock), klubów nocnych, kawiarni, restauracji usytuowanych wzdłuż deptaka z niezliczoną liczbą sklepów. W pobliżu takie atrakcje jak pole golfowe, kasyno czy tor gokartowy.

Old Market

Najstarsza część Sharm el Sheikh. Znajduje się tu największy bazar w mieście, na którym warto kupić orientalne przyprawy, olejki, czy herbatę. Bardzo klimatyczna i urokliwa - idealna dla osób które chcą poczuć klimat Egiptu.

Nabq Bay

Kameralna dzielnica hotelowa położona ok. 20 km. na północ od centrum Sharm el Sheikh. Jest to jedyne miejsce w okolicach tego kurortu, gdzie panują bardzo dobre warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Zaletą są także plaże z łagodnym zejściem do wody i bliskością raf koralowych w rezerwacie Nabq. W okolicy także centra handlowe, restauracje i kilka dyskotek na plaży. 

Ras Um El Sid

Południowa dzielnica Sharm el Sheikh zwana także Hadaba, oddalona o ok. 10 km od Naama Bay i ok. 2 km od Old Market. Plaże są tu klifowe, tworzące naturalne tarasy słoneczne, a rafa koralowa znajduje się bardzo blisko brzegu. Głównymi atrakcjami dzielnicy jest największy aqua park na półwyspie Synaj, delfinarium i centrum rozrywkowe Alf Leila Wa Leila gdzie codziennie wieczorem odbywają się orientalne pokazy rodem z baśni Tysiąca i Jednej Nocy.

Soho Square

Luksusowe, nowe centrum rozrywkowe w Sharm el Sheikh, oddalone ok. 8 km na północ od Naama Bay. Świetne restauracje, kluby, lodowisko, kino, sklepy i fantastyczna scena, na której codziennie odbywają się ciekawe spektakle i koncerty. Bieżące atrakcje można sprawdzić na stronie: www.soho-sharm.com.

Powrót Do góry